Karşıyaka Sanat, Spor ve Kültür Dernekleri Birliği kuruldu

Karşıyaka’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek Karşıyaka Sanat, Spor ve Kültür Dernekleri Birliği’ni kurdu.

31 Ağustos 2019 - 13:31

Amaçlarının Karşıyaka’da daha güçlü olarak, daha güzel işlere imza atmak olduğunu belirten dernek temsilcileri, “birlik ve beraberlikle Karşıyaka’ya hizmet için kollarımızı sıvadık. Karşıyaka Belediyesi, Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi ile ortak projeler üretmek en büyük dileğimiz. Kent Kültürüne, müzik, tiyatro, sanatın çeşitli dalları ve spor branşlarında daha güzel neler yapabiliriz, gençliğe ve halka daha kolay nasıl ulaşabiliriz düşüncesiyle çalışmaları başlattık. Tüm resmi kurumlar ve STK’larla dirsek temasında olup, fair play cizgisini aşmadan  birlik ve beraberlik içinde ‘Önce Karşıyaka’ diyerek ter dökeceğiz” dediler. Karşıyaka’nın menfaatleri ortak nokta olduğunu ifade eden heyet, en kısa zamanda Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve çeşitli kurum ile kuruluşların müdürlerini ziyaret etmek amacında.Kurucu olarak birliğe katılan dernekler şunlar:  İSKED (İzmir Sanat Kültür ve Eğitim Merkezleri Derneği),  Bükülmezler Vakfı,  Meşk Müsiki Topluluğu, Tuna Der  Korosu,  Şahika Korosu,  Ahmet Rasim Sabuncuoğlu Yıldızlar Korosu,  Göksel Derneği Korosu,  Esin Musiki Topluluğu, Karşıyaka Sanat Derneği, Gönül Dostları Musiki Derneği, Basketbol Adamları Derneği, Karşıyaka Starları Gençlik ve Spor Kulübü,  AES (Alternatif Enerjik Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği).İlk toplantısını Sen De Gel Müzik Kafede yapan Birlik, katılanların oylarıyla temsil heyetini de belirledi. Heyette İsmail Erkan, Hakan Ayhan, Bahadır Efil, Ahmet Rasim Sabuncuoğlu, Zeynep Erinmez ve Avni Erboy yer aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()