CHP'den istifa eden belediye başkan adayı AKP'ye katıldı

"Miting saatinin CHP tarafından para karşılığında DEM Parti'ye satıldığını" iddia eden CHP Bitlis Belediye Başkan Adayı Soyugüzel, partisinden istifa ederek AKP'ye katıldı.

29 Mart 2024 - 11:58

CHP Bitlis Belediye Başkan Adayı Selim Soyugüzel, partisinden istifa ederek AKP'ye katıldı.

AKP İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıda konuşan Soyugüzel, bugünden itibaren CHP Bitlis Belediye Başkan adaylığından çekildiğini ve partiden istifa ettiğini açıkladı.

Bugün düzenleyeceği mitingin saatinin bilgisi dışında değiştirildiğini iddia eden Soyugüzel, "Bu memleket hepimizin. Her zaman milletimizin yanında ve akrabamız olan AK Parti Bitlis Belediye Başkan adayı Nesrullah Tanğlay'ı desteklemek üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emrinde olacağız. AK Parti teşkilatıyla omuz omuza pazar günü yapılacak seçimi kazanacağız. Her zaman devletimizin milletimizin yanında yer alacağız. Güçlüyüz, kararlıyız, birlikte başaracağız. İstikrarlı şekilde çalışacağız. Yolumuz, bahtımız açık olsun" diye konuştu.

AKP Bitlis İl Başkanı Kadir Köstekçi de" Soyugüzel'in dün yaşadığı sıkıntının ardından AKP ile hareket etmek, partiye katılmak ve adayları olan Tanğlay'ı desteklemek istediğini kendilerine ilettiğini" söyledi. Konuşmaların ardından Köstekçi, Soyugüzel'e AKP rozetini taktı.

'Miting saati DEM Parti'ye satıldı'

Soyugüzel, dün CHP Bitlis İl Başkanlığı binası önünde yaptığı açıklamada, "İlçe Seçim Kurulunda yapılan kurayla 28 Mart'ta 13.00-15.00 saatleri arasında belirlenen miting saatlerimiz ne yazık ki kirli bir oyunla kapalı kapılar ardında pazarlık konusu olup CHP tarafından para karşılığında DEM Parti'ye satılmıştır" iddiasında bulunmuştu. 

Bu haber 939 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Melda
    2 hafta önce
    Saat değişince ne oluyor Seçimden sonra hesabını sorardın kazanınca Madem istifa ediyorsun ettin, güzelll , başka partiye geçmekte ki kasıt nedir, bağımsız olaydın o zmn !!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Önal sözünü tuttu, Bilgi teyzeyle buluştu
Başkan Önal sözünü tuttu, Bilgi teyzeyle buluştu
Tarım fuarı üreticinin ayağına gidiyor
Tarım fuarı üreticinin ayağına gidiyor

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()