Halk Sağlığı Haftası Karşıyaka’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor

Ülkemizde her yıl 3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan Halk Sağlığı Haftası Karşıyaka’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

08 Eylül 2022 - 13:30

Ülkemizde her yıl halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak ve yürütülen çalışmaları daha görünür kılmak amacıyla 3-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘Halk Sağlığı Haftası’ etkinlikleri yapıldı. Halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak, bireyi sağlıklı ve üretken tutarak toplumsal gelişmeyi hedeflemek amacı ile halk sağlığı haftası kutlanıyor. Bu kapsamda birçok önemli noktaya afişler asıldı ve halkı bilgilendirme amaçlı el broşürü dağıtımı yapıldı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Karşıyaka’nın değişik noktalarında koruyucu sağlık hizmetlerinin özendirilmesi amacıyla standlar kuruldu, afişler asıldı.

Karşıyaka’da oluşturulan stantlarda; tansiyon ölçümü, kan şekeri ölçümü, beden kitle indeksi ölçümü, bağımlılıkla mücadele bilgilendirilmesi, anne sütü-emzirme danışmalığı, ruh sağlığı çalışmaları, afet ve olağan dışı durumlarda sağlık hizmetleri sunuldu.

Aile hekimleri kendilerine kayıtlı olan obez, hipertansif, diyabetik ve kardiyovasküler risk değerlendirmesi yapılması gereken hastalara, yaşlı bireylere ve sağlıklı bireylere dair listelerden tarama ve izlem işlemlerini yapıyor.

Bu haber 94 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’li Purçu isyan etti: “6 yaşındaki bir kız çocuğunu nasıl evlendirirler?”
CHP’li Purçu isyan etti: “6 yaşındaki bir kız çocuğunu...
Aslı Baykal'ın başına geçmek istediği partiyi yazdı
Aslı Baykal'ın başına geçmek istediği partiyi yazdı

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()