BORNOVA KOLEJİ ULUSAL MÜNAZARA TURNUVASI LİSE ÖĞRENCİLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ

Bornova Koleji ve Argüman Fabrikası işbirliği ile düzenlenen “Ulusal Liseler Arası Münazara Turnuvası” Türkiye’nin dört bir yanından lise öğrencilerini Bornova Kolejinde bir araya getirdi. Galatasaray Lisesi, Kabataş B, Kabataş A, Harabat SardarQasemSoleimani takımlarının final mücadelesi verdiği Ulusal Liseler Arası Münazara Turnuvası’nın şampiyonu Galatasaray Lisesi oldu.

23 Ocak 2020 - 10:16

Aralarında Robert Koleji, İstanbul Kabataş Erkek Lisesi, Galatasaray Lisesi, İzmir Fen Lisesi, Bornova Anadolu Lisesinin de bulunduğu okullardan katılan münazara takımları iki gün boyunca genel kültür, mantık, analiz ve hitap yetenekleriyle jürinin önünde rakipleri ile yarıştı.

Öğrencilerin güncel konularla ve dünya sorunlarıyla ilgilenmelerini sağlamak, yapıcı tartışma kültürünü geliştirmek, ilgi alanlarını ve ders kitapları dışındaki kaynakları da kullandırarak bilgi edinme alanlarını genişletmek, düşünceler arasında bağlantılar kurabilme, olaylar arasındaki ilişkileri fark edebilme yeteneklerini geliştirmek, hazırlıklı ve hazırlıksız olarak topluluk önünde konuşma becerisini geliştirerek özgüvenlerinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen turnuvaya 20 okuldan 52 takım katıldı. Galatasaray Lisesi, Kabataş B, Kabataş A, Harabat SardarQasemSoleimani takımları finalde şampiyonluk mücadelesi verdi. Turnuvada şampiyonluk kupası Galatasaray Lisesinin oldu.

 

Ödül töreninde konuşma yapan Özel Bornova Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Alper Abay, “İnsanların en önemli becerisinin iletişim olduğunu buradaki gençler iki gün boyunca bizlere gösterdi. Umarım münazara organizasyonlarında yakılan ateş tüm dünyayı sarar. Argüman Fabrikasına ve tüm katılımcılara teşekkür ederim” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın’ndan İnce’ye 5 öneri
Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın’ndan İnce’ye 5 öneri
Menemen’de “Büyük Meclis Toplantısı” gerçekleşti
Menemen’de “Büyük Meclis Toplantısı” gerçekleşti

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()