İzmir'e tenis anıtı geliyor!

Türkiye'de spor anlamında ilklerin yaşandığı kent olan İzmir'de, tenis için anlamlı bir hamle daha gerçekleştiriliyor.

02 Ekim 2020 - 20:28

Emre Sarıgedik yönetiminde son 7 yıldır düzenlenen turnuvalar ve sosyal etkinliklerle kent yaşamındaki çıtasını oldukça yukarıya taşıyan Küçük Kulüp şimdi de çok özel bir proje için kolları sıvadı.

Küçük Kulüp ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin işbirliği ile kentin belirlenecek bir alanına tenis anıtı yapılacak.

Anıtı hazırlayacak olan sanatçıysa, uluslararası üne sahip İzmirli heykeltraş Uğur Çakı  olacak.

Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik, "Tenis sporuna felsefi olarak baktığınızda dostluğu, centilmenliği ve paylaşmayı görürsünüz. İzmir'in karakteristik yapısında da bu kavramların yer alması, tenis ve İzmir'in ne kadar birbirine benzediğinin bir nişanesidir. Küçük Kulüp olarak bu heykel için yola çıktığımızda İzmir'in yetiştirdiği uluslararası sanatçı Uğur Çakı'nın projeye dahil olması bizim için hem bir sevinç, hem de övünç kaynağı. Bununla birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi de yer gösterip, çevre düzenlemesi yaparak çok önemli bir katkı sunacak. Sayın Başkan Tunç Soyer'in bu konudaki yaklaşımı oldukça memnun edici. Yapılacak olan heykel, Küçük Kulüp'ün de köklü geleneğinin yeni nesillere aktarılması adına oldukça anlamlı bir rol üstlenecek. İzmir'e böyle bir eser kazandıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD Hazine Bakanlığı 'El Kaide'nin Türkiye'deki finans ağı'nı yayınladı
ABD Hazine Bakanlığı 'El Kaide'nin Türkiye'deki finans ağı'nı...
7326 Sayılı Yapılandırma Kanunu için Son Başvuru 30 Eylül 2021
7326 Sayılı Yapılandırma Kanunu için Son Başvuru 30 Eylül 2021

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()