ABD Ortadoğu’ da Uçmaya Çalışan Barış Güvercinini Vurdu

ABD Ortadoğu' da Uçmaya Çalışan Barış Güvercinini Vurdu

ABD Başkanı Trump' ın Kudüs' ü İsrail' in başkenti olarak tanıdığını ve ABD Büyükelçiliği' nin Tel Aviv' den Kudüs' e taşınacağını açıklaması dünya kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

06 Aralık 2017 - 22:31 - Güncelleme: 06 Aralık 2017 - 22:39

Trump yaptığı açıklamada "Kudüs sadece üç büyük dinin kalbi değildir, aynı zamanda dünyanın en başarılı demokrasilerinden birisinin de merkezidir. Yahudiler, Hristiyanlar ve Müslümanların birlikte barış içinde yaşayıp özgürce ibadet ettiği bir yerdir.Bu adımımız Orta Doğu barış süreci konusundaki kararlılığımızdan bir geri adım değildir" dedi.

Filistin Yönetimi lideri Mahmud Abbas ise Trump'ın açıklamalarına tepki göstererek Kudüs için 'Filistinlilerin ebedi başkenti' ifadesini kullandı . "ABD bu kabul edilemez kararıyla, bilinçli bir şekilde tüm barış görüşmelerinin altını oymaktadır" diyen Abbas ABD'nin Orta Doğu barış sürecinde üstlendiği arabuluculuk rolünü terk ettiğini ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Parti Aleyhine Çalışanlar Tekrar Parti Kapsında
Parti Aleyhine Çalışanlar Tekrar Parti Kapsında

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()