19 Mayıs’ı KOSBİFEST ile kutladılar

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Zülfü-Mevlüt Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı, geleneksel hale getirdikleri KOSBİFEST ile birleştirerek kutladı.

19 Mayıs 2024 - 08:33

Öğrencilerin rehber öğretmenleri ile geliştirdiği 95 farklı bilim projesi ve teknolojik fikirler KOSBİFEST kapsamında açılan stantlarda sergilendi. KOSBİFEST’e 20’den fazla firma da stant açarak katılım gösterdi. Geçen yıl mezun olan 40 öğrencinin katıldığı mezunlar buluşmasında da 12. Sınıf öğrencileri ile deneyim paylaşımı yapıldı.

KOSBİFEST’in açılış törenine Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Erol Diren, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Eren, KOSBİ Geçmiş Dönem Başkanı Kamil Porsuk, KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yeşim Işıklı, Kavram Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Derman Küçükaltan, veliler ve öğrenciler katıldı. Törende Okul Müzik Öğretmeni Dönay Güzel ve öğrenciler ile birlikte yazılan okul marşı da hep birlikte seslendirildi.

KOSBİ Zülfü-Mevlüt Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nuray Ardıç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl KOSBİFEST’i 19 Mayıs ile birleştirerek bayramı kelimenin tam anlamıyla bayram gibi kutlamak istediklerini söyledi. ‘Bilim, umut ve geleceğin çocukları’ temasıyla hazırlanan KOSBİFEST’e 20 firmanın da dışardan katkı sunduğunu ve KOSBİFEST’e bir anlamda Kariyer Günleri özelliği de kattığını söyleyen Ardıç, “Öğrenciler bir yandan mezunlarımız ile bir araya gelerek sektördeki merak ettiği konuları öğreniyor, bir yandan da firma stantlarında staj için form dolduruyorlar. Ayrıca konserler ve workshoplar ile dolu dolu bir KOSBİFEST yaşıyoruz. Önümüzdeki yıl bunun kapsamını daha da genişletme hedefimiz de var” diye konuştu.

Diren: “Gelecek siz gençlerin ellerinde”

KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Erol Diren ise yaptığı konuşmada 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Öğrencilere seslenen KOSBİ Başkanı Diren, “Sizler bu ülkenin geleceği, temellerisiniz. Yarının mühendisleri, teknisyenleri ve sanayicileri olacaksınız, ellerinizde şekillenecek her eser geleceğimizin bir parçası olacak. Yeniliklere açık olun, teknolojiyi, gündemi takip edin, özveriyle çalışın. Sadece kendiniz için değil ülkemiz için de çalışın. Bu sorumluluğu yerine getirebilmek için mesleki eğitimde en iyisini almaya çaba gösterin. Bizler de sizin en doğru eğitime ulaşmanız için çaba gösteriyoruz. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Türkmen: “Atatürk’ün yolu nitelikli okullardan geçiyor”

Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen de yaptığı konuşmada 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Eğitimin önemine vurgu yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Türkmen, “Hala illerimizde, ilçelerimizde okul ihtiyacı bulunuyor. Atatürk’ümüzün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmanın yolu nitelikli okullardan geçiyor. Yerel yöneticiler olarak bu eksikliğin kapatılması için çaba gösteriyoruz. Bu güzel okulu siz öğrencilere kazandıran Ali Rıza Çelik, KOSBİ yönetimi ve sanayicilere teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Konuşmaların ardından protokol heyeti stantları gezerek öğrencilerden projeleri hakkında bilgiler aldı. Öğrenciler halk oyunları, konser ve hazırladıkları diğer gösterilerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramlarını da kutladı.

 

Bu haber 885 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bucalı hayırsever aileden belediyeye tarla bağışı
Bucalı hayırsever aileden belediyeye tarla bağışı
Alaçatı’da çevre temizliği sürüyor
Alaçatı’da çevre temizliği sürüyor

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()