EFES SELÇUK’UN KURTULUŞU TÖRENLE KUTLANDI

Efes Selçuk’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 97. Yılı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Törende konuşan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; “Şu anda burada bu mikrofonda tam da Selçukumuz’un, İzmir’in dağlarında çiçekler açan ve daha sonra da açmaya devam edeceğimize söz verdiğimiz bugün sizlerle birlikte bu gururu yaşıyor olmaktan çok mutluyum” dedi.

09 Eylül 2019 - 08:31

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende ilk olarak Selçuk Kaymakamlığı, Efes Selçuk Belediye Başkanlığı, siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri tarafından çelenk sunumu gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaptı. 

'8 EYLÜL TAM BAĞIMSIZLIĞIN VE ÖZGÜRLÜĞÜN GÜNÜNDÜR'

Konuşmasında 8 Eylül’ü tam bağımsızlığın ve özgürlüğün günü olarak nitelendiren Başkan Sengel; “Bugün 8 Eylül. Şu anda bir kadın olarak, bir kadın belediye başkanı olarak bu mikrofonlarda konuşma özgürlüğü sağlayanlara minnet duyduğumuz gündür bugün. Ve tam bundan 97 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarıyla şu anda bizleri buraya toplayanların günüdür bugün. Samsun’da yanan o ateş, o milli mücadele ruhu kendini öyle bir alevledi ki; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleşen ve o milli mücadeleyi verenlere, emperyalizmin karşısında durarak bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz için mücadele ederek, bizleri şu anda mikrofonda konuşturanlara şükran duyduğumuz bir gündür bugün” dedi.

'İZMİR’İN DAĞLARINDA ÇİÇEKLER HEP AÇSIN'

Başkan Sengel konuşmasında; “O kadar gururluyum ki; şu anda burada bu mikrofonda  tam da Selçukumuz’un İzmir’in dağlarında çiçekler açan ve daha sonra da açmaya devam edeceğimize söz verdiğimiz bu gururu yaşıyor olmaktan” dedi.

Mücadele ruhunun sonsuza kadar devam etmesinin temenni eden Başkan Sengel; "Tek bir temennim var; bizlere verilmiş olan o mücadele ruhunun sonsuza kadar devam etmesidir. Tek bir temennim var; o da İzmir’in dağlarında açan o çok güzel çiçeklerin sonsuza kadar açmaya devam etmesidir. Bu noktada başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu uğurda kanlarını döken tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi. 

Başkan Sengel’in ardından Efes Selçuk’un kurtuluşunun 97. Yılı sebebiyle Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören Fatma Günay Ortaokulu Öğrencisi Eylül Arna’nın şiir okuması ve Efes Selçuk Halk Oyunları Ekibi’nin Zeybek Gösterisi ile son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()