“CESARET GÖSTEREN VE TEHLİKEYE ATILAN KAZANIR.KORKAK KALP DAİMA MAĞLUPTUR!”

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, 26 Ağustos'ta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlayıp 30 Ağustos'ta sona eren Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin, 97.yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Polat “30 Ağustos, yorgun ve yoksul Anadolu halkının bağımsızlık ve egemenlik mücadelesidir.” dedi.

29 Ağustos 2019 - 10:48

Polat “30 Ağustos, tam bağımsızlığın bedelinin kanla ödendiği, Türk halkının emperyalizme karşı tek vücut direndiği, yeni bir Türk Devletinin temellerinin atıldığı, bir ulusun tarih sahnesinde var olma savaşıdır, yorgun ve yoksul Anadolu halkının bağımsızlık ve egemenlik mücadelesini, Cumhuriyetle taçlandırmasıdır. 30 Ağustos esaretten bağımsızlığa, karanlıktan aydınlığa modern Türkiye Cumhuriyeti’ne açılan kapıdır. Atatürk’ün henüz genç bir subayken aldığı notlarda da söylediği gibi ‘Cesaret gösteren ve tehlikeye atılan kazanır. Kuvvetli olduğu halde başarıdan umudunu kesen, yerinden hareket etmeyen ve düşmanın hücum etmesini bekleyen, her halde mağlup olur. Korkak kalp, daima mağluptur.’ Cesaretimiz ve adalete olan inancımızlaEbedi Başkomutanımızın açtığı yolda yürümeye devam edeceğiz. Bu vesile ile Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'de parti içi muhalefet ortak aday çıkarabilir mi?
CHP'de parti içi muhalefet ortak aday çıkarabilir mi?
FOÇA CHP, İL BAŞKANI DENİZ YÜCEL’İ ZİYARET ETTİ
FOÇA CHP, İL BAŞKANI DENİZ YÜCEL’İ ZİYARET ETTİ

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()