Çekilen İmzaların Sayısı Artıyor mu?

Çekilen İmzaların Sayısı Artıyor mu?

CHP'de kurultay tartışması yeni bir boyut kazandı. Şimdi de imzaların geri çekildiği iddiaları dillendirilmeye başlandı.

27 Temmuz 2018 - 09:53

CHP'de Muharrem İnce'nin imza toplayarak kurultay toplamak istemesine ilişkin dün 59 il başkanı ortak bir açıklama yaparak kurultaya karşı çıktıklarını açıkladı.

Bu açıklamanın ardından CHP kulislerine imzaların geri çekildiği iddiaları yansıdı.

Cumhuriyet'in CHP kulislerine dayandırdığı iddiaya göre, il başkanlarının yaptığı destek açıklamasına ilişkin “örgüt için dönüm noktası” yorumu yapıldı. Birçok delegenin bu açıklamanın ardından imza attığı halde imzasını teslim etmeyeceği veya duruma göre hareket etme hesabı yapan delegenin tarafını Kılıçdaroğlu’ndan yana kullanacağı belirtildi.

Kulislerde, genel merkezin geçen cuma günü “604 imza getirin gereğini yapalım” davetinin reddedilmesiyle birlikte örgütte “imza toplanamadı” görüşünün öne çıktığı ve imza verenlerin de imzalarını geri çekmeye başladığı konuşuluyor. 70’e yakın imzanın geri çekildiği, il başkanlarının ve milletvekillerinin bildirilerinin ardından havanın Kılıçdaroğlu lehine değiştiği ve imzalarını geri çekenlerin sayısının artacağı savunuluyor.

Siyasi kulislerde; Kılıçdaroğlu’nun görevden aldığı eski Genel Sekreter Önder Sav’ın adının imza çalışmalarına destek verdiği şeklinde kamuoyuna yansımasının da muhalefet için “olumsuz” bir etki yarattığı belirtiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Parti Aleyhine Çalışanlar Tekrar Parti Kapsında
Parti Aleyhine Çalışanlar Tekrar Parti Kapsında

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()