AKP kulisleri şaşkına döndü, CHP ve İYİP'ten ilginç karar

Gazete Barış Yarkadaş bugün yazısında Çankırı'nın Dodurga ilçesinde gerçekleşen seçimlerin AKP kulislerine yansımasını yazdı.

05 Temmuz 2022 - 10:53

Barış Yarkadaş, Korkusuz'daki bugünkü yazısında  AKP kulislerinde  Dodurga’da gerçekleşen seçimde Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş ile bir seçim çalışması yapılmasına dair beklenti olduğunu yazdı. Yarkadaş, CHP’nin aday çıkarmadığı Çankırı ilçesi için muhalefetin kamuoyuna açıklama yapması gerektiği görüşünü dile getirdi.

AKP'de ilginç karşılanmış

Barış Yarkadaş, bugünkü köşe yazısında şunları yazdı:

CHP ve İYİ Parti’nin Dodurga’da aday çıkarmaması AKP Genel Merkezi’nde de ‘ilginç’ karşılanmış. Konuştuğum AKP’li bir kaynağım, “Biz CHP’nin seçime yüklenmesini; hatta İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın bölgeye gelip CHP’nin adayı için çalışma yapmasını bekliyorduk. Bunların hiçbiri olmadı” diyerek şaşkınlığını ifade ediyordu.

Görmezden mi gelecekti? 

“Belli ki; Çankırı’nın Dodurga Beldesi, CHP ve İYİ Parti’nin ilgisini çekmediği için İmamoğlu ve Yavaş da bölgeye gitme ihtiyacı hissetmediler” diyen Yarkadaş, muhalefete şöyle seslendi:

Doğrusu merak ediyorum; böyle bir seçim Çankırı – Dodurga’da değil de  Antalya, Mersin ya da  İzmir’in yüksek bütçeli herhangi bir ilçesinde yapılsaydı, muhalefet bu seçimi yine görmezden mi gelecekti?

CHP ve İYİ Parti’deki ilgili – yetkili kişilerin Dodurga seçimi ile neden ilgilenmedikleri ve neden aday çıkarmadıklarına dair kamuoyuna bir açıklama yapma zorunluluğunun olduğunu düşünüyorum…

Bu haber 70 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ödemiş Kent Konseyi’nde 100.yıl mesaisi
Ödemiş Kent Konseyi’nde 100.yıl mesaisi
Erdoğan'dan talimat: Kılıçdaroğlu'nun iddiasını araştırın
Erdoğan'dan talimat: Kılıçdaroğlu'nun iddiasını araştırın

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()