Buğdayın Akdeniz’deki Yolculuğu Konferansı-IV

Buğdayın Akdeniz'deki Yolculuğu Konferansı-IV

İzmir Akdeniz Akademisi, zeytin ve üzümden sonra başlattığı Buğdayın Akdeniz'deki Yolculuğu konferans dizisine devam ediyor. 14 Ekim 2017 cumartesi günü saat 15.00'te İzmir Sanat [Kültürpark]'ta gerçekleşecek olan dördüncü konferansımızın moderatörlüğünü İzmir Akdeniz Akademisi Tarih Koordinatörü ve Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Alp Yücel Kaya yapacak.

12 Ekim 2017 - 13:14 - Güncelleme: 12 Ekim 2017 - 16:47

İzmir Akdeniz Akademisi, zeytin ve üzümden sonra başlattığı Buğdayın Akdeniz'deki Yolculuğu konferans dizisine devam ediyor.

 14 Ekim 2017 cumartesi günü saat 15.00'te İzmir Sanat [Kültürpark]'ta gerçekleşecek olan dördüncü konferansımızın moderatörlüğünü   İzmir Akdeniz Akademisi Tarih Koordinatörü ve Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Alp Yücel Kaya yapacak. Buğdayın Ekolojisi: Yerel Tohumlar, Ekşi   Mayalı Ekmekler başlığı altında gerçekleşecek olan konferansımızın konuşmacıları ve başlıkları şu şekildedir;

- Prof. Dr. Tayfun Özkaya [Emekli Öğretim Üyesi, Ege Üniversitesi] Yerel Buğday ve Ekşi Maya Ekmeğin Geleceği

- Ersin Aylin Bostan [Can Yücel Tohum Merkezi] Yerel Tohumun Yerel Üretici İçin Önemi ve Karakılçık Buğdayının Hikayesi

- Mesut Yüce Yıldız [Ziraat Mühendisi] Atalık Buğdaylara Dönüş


Üreticileri dinleyerek buğdayın günümüzdeki yolculuğuna tanıklık edebileceğiniz ve 'karakılçık' ekmeğini tatma şansını yakalayacağınız konferansımıza herkes davetlidir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()