Taha Nazif: Ülkenin idari görevlerini cumhurbaşkanı birinci yardımcısı üstlenecektir

Sözcü Hadi Taha Nazif, Cumhurbaşkanı ve beraberindeki heyetin şehadetleriyle ilgili olarak taziyesini sunarak "İmam Rıza'nın (a.s.) doğduğu gece bu sevdiklerimiz askerlik ücretlerini ve özverili hizmetlerini aldılar ve halk onların çabalarından dolayı minnettardır." dedi.

20 Mayıs 2024 - 13:11

Açıklamalarının devamında "Anayasa gerekli hükümleri dikkate almıştır. Liderliğin onayı ile birinci başkan yardımcısı başkanın sorumluluk ve yetkilerini üstlenecektir. Yargı başkanı, yasama organı başkanı ve başkan yardımcısından oluşan konseyin ise seçimlerin 50 gün içinde yapılmasına yönelik tedbirleri almakla yükümlüdür. " ifadelerini kullandı. 

Nazif ayrıca, İnkılap Rehberi'nin  ülkede yasal düzenlemeler nedeniyle herhangi bir sorun yaşanmayacak sözlerini bir kez daha hatırlattı.

Bu haber 948 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bucalı hayırsever aileden belediyeye tarla bağışı
Bucalı hayırsever aileden belediyeye tarla bağışı
Alaçatı’da çevre temizliği sürüyor
Alaçatı’da çevre temizliği sürüyor

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()