Resmi Gazete'de yayımlandı: Libya tezkeresi 18 ay uzatıldı

Libya'ya asker gönderilmesi için verilen izin süresinin 2 Temmuz 2022 tarihinden itibaren 18 ay uzatılmasına ilişkin TBMM kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

23 Haziran 2022 - 10:30

Resmi Gazete'de bu gece yayımlanan kararla birlikte, Libya'ya asker gönderilmesi için izin süresi 2 Temmuz itibariyle 18 ay uzatıldı. Libya tezkeresinin 18 ay uzatılması kararı 21 Haziran'da TBMM'de kabul edilmişti. 

Libya ile imzalanan ve yürürlüğe giren Güvenlik ve Askeri İş Birliği Mutabakat Muhtırası kapsamında Libya'nın güvenliğine katkı sağlayacak eğitim ve danışmanlık desteğine devam edileceği söylenen kararda, gelinen aşamada Libya'da kalıcı ateşkesin ve siyasi diyalog sürecinin sonuçlandırılması ve kurumların birleştirilmesinin henüz mümkün olmadığı söylendi.

Kararda, atışmaların yeniden başlanmasının önlenmesinin önemli olduğu belirtilirken, Türkiye ve tüm bölge için halen risk ve tehditlerin devam ettiği söylendi.

Yayınlanan kararda, Libya'da meşru hükümete yönelik saldırıların yeniden başlaması halinde Türkiye'nin çıkarlarının olumsuz etkileneceği söylendi.

Libya tezkeresi 2 Ocak 2021'de de 18 ay uzatılmıştı.

Bu haber 47 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sedat Peker'den Mehmet Cengiz ve Mesut Yılmaz paylaşımı
Sedat Peker'den Mehmet Cengiz ve Mesut Yılmaz paylaşımı
Demirtaş'tan HDP'ye: Türkiye açılımı yapmak zorundayız
Demirtaş'tan HDP'ye: Türkiye açılımı yapmak zorundayız

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()