Güzelbahçe’de Denetimler sıklaştı

İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış oldu genelgede berber, kuaför ve güzellik salonlarının yeniden hizmet vermesinden sonra, koronavirüs tedbirleri kapsamında Zabıta ve Emniyet ekipleri Güzelbahçe’de denetim yaptı.

16 Mayıs 2020 - 22:27

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 11 Mayıs pazartesi günü açılan berber, kuaför ve güzellik salonlarına Güzelbahçe Belediye Zabıta ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri denetim yaptı, kurallara uymayan işletmelere işlem yapıldı.

Güzelbahçe’de bulunan 50’ye yakın berber, kuaför ve güzellik salonu ile ilgili denetim yapan Zabıta ve Emniyet ekipleri koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu genelgede belirlenen kurallara uyulması ile ilgili işletmelere bilgilendirme yapıldı. Eksik ve kural dışı hizmet eden işletmeler hakkında yasal işlem yapıldı. Güzelbahçe’de bulunan taksi ve güzergâhtan geçen minibüslerde denetim yapan ekipler, kapasitesinin yüzde ellisinden fazla yolcu alan, araçlarda maskesiz yolcu alan, maske takmayanlarla ilgili cezai işlem uygulandı. Bu denetimlerin rutin bir şekilde Emniyet güçleriyle sıklaştıracaklarını belirten Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Bizim amacımız işletmelere ya da ticari araçlara ceza kesmek değil. Fakat koronavirüs ile mücadele ettiğimiz bugünlerde herkesin kurallara uyması, halk sağlığını tehlikeye atacak davranışta bulunmaması gerekiyor. Ekiplerimiz de bu amaçla denetim yapıyor. Kurallara riayet eder, gerektiği gibi dikkat edersek bu hastalığı daha kolay atlatacağımıza inanıyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden 120 aileye bir yıllık kira desteği
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden 120 aileye bir yıllık kira...
Borsa İstanbul'un yüzde 10 hissesini alan Katar 200 milyon dolar ödeyecek
Borsa İstanbul'un yüzde 10 hissesini alan Katar 200 milyon dolar...

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()