Gazetecilere yönelik ücretsiz eğitim kayıtları başladı

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin(İGC), Avrupa Birliği(AB) hibe destek programı kapsamında kurduğu İGC Basın Akademisi Şubat- Mayıs dönemi eğitimleri 20 Şubat’ta başlıyor. Ücretsiz ve yüz yüze yapılacak eğitimlerin son kayıt tarihi 16 Şubat.

23 Ocak 2023 - 13:12

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) tarafından uygulanan ‘Basın Özgürlüğü için Örgütlü Gazeteciler ve Güçlü Dayanışma Projesi’ kapsamında kurulan İGC Basın Akademisi 2023 eğitimleri başlıyor. Uzman eğitmenler tarafından verilecek eğitim başlıkları Görsel ve İşitsel İçerik Üretimi ve Uygulamaları, Sayfa Tasarımı ve Dijital Medya.  

Gazetecilerin ve iletişim fakültesi öğrencilerinin katılabileceği eğitimler, haftada bir gün, 2 saat, yüz yüze İGC Havagazı Merkezi’nde düzenlenecek. Toplam 12 hafta sürecek eğitimler saat 19.00 - 21.00 saatleri arasında yapılacak.  20 Şubat- 08 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacak eğitimlere kendini geliştirmek isteyen tüm gazeteciler ve iletişim fakültesi öğrencileri katılabilecek. Bir gazeteci seçtiği iki eğitimi alabilecek. Son kayıt tarihi 16 Şubat 2023.  

 

Eğitim İçerikleri 

Görsel ve İşitsel İçerik Üretimi ve Uygulamaları, İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr.Alper Gedik tarafından her Çarşamba günü verilecek. Dersler, Adobe Photoshop, Illustrator ve Premiere Pro yazılımları kullanılarak uygulamalı olarak yapılacak. Eğitim, yüz yüze İGC Akademi laboratuvarında gerçekleşecek.  

Sayfa Tasarımı eğitimi sektörde deneyimi ile tanınan Birkan Yüksel tarafından verilecek. Her Perşembe günü saat 19.00-21.00 arası düzenlenecek eğitimlerde Adobe InDesign programı kullanılacak. Eğitimler, İGC Akademi laboratuvarında düzenlenecek. 

Dijital Medya eğitimi alanında uzman Gökhan Çakır tarafından her Salı günü verilecek. SEO, internet haber sitesi kurma ve yönetimi, dijital pazarlama araçlarının işleneceği eğitim yüz yüze İGC Akademi laboratuvarında yapılacak.  

Eğitimlere katılmak isteyenler için düzenlenen başvuru formu bülten ekinde iletilmiştir. Başvuru formları [email protected] adresine iletilebilir ya da İGC Akademi Sekretaryası’na elden teslim edilebilir. 

Bu haber 173 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2023 yılı faaliyet raporu kabul edildi
2023 yılı faaliyet raporu kabul edildi
Çiğ süt fiyatlarına zam
Çiğ süt fiyatlarına zam

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()