Başkan Oğuz’dan Katılımcı Demokrasi Hamlesi

Urla Belediyesi Proje Koordinatörlüğü tarafından ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle ‘Yerel Koordinasyon ve İşbirliğinin Geliştirilmesi’ amacıyla toplantı düzenlendi.

27 Ekim 2019 - 10:02

Urla Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, eşi Burcu Oğuz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Sağlam Baş ve sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, göreve geldikleri günden bu yana sivil toplum kuruluşları ile birlik ve beraberlik içerisinde yürütmekte oldukları çalışmaları bugünden sonra da geliştirerek devam edeceklerini belirtti. Başkan Oğuz, “Uzun zamandan beri herkesin ortak paydada buluşarak, katılımcı demokrasi ortamını sağlanabilmesini arzuluyordum. Bugün buradaki tablo arzumuzun gerçekleştiğini gösteriyor. Urlamızın her zaman olduğu gibi bu konuda da duyarlı olması bizleri son derece memnun etti. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da el ele, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

Urla Belediyesi Proje Koordinatörü Derya Çağan Orhunbilge, STK temsilcilerine Urla Belediyesi’nin yerel yönetimdeki katılımcı demokrasi anlayışını anlatarak kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyonun geliştirilmesinin öneminden bahsetti. Urla’da yerel yönetim ile sivil toplum işbirliği örneklerinin her geçen gün arttığını ve somut sonuçlar çıkmaya başladığını belirtti. Çağan Orhunbilge, ulusal ve uluslararası fon kaynaklarını anlatarak, Urla Belediyesi’nin başvuruda bulunduğu ve yürüttüğü projeler hakkında bilgi verdi.

Katılımcılar, sunumların ardından böyle bir amaçla bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’a ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarihi rota için ortak akıl çalıştayı
Tarihi rota için ortak akıl çalıştayı
İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda ilk defa kaplan doğdu
İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda ilk defa kaplan doğdu

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()