Barış İnce’ye ‘akrostişli savunma’dan Cumhurbaşkanı’na hakaret cezası

BirGün Gazetesi eski Yazı İşleri Müdürü Barış İnce, Cumhurbaşkanı’na hakaret davasında yaptığı akrostişli savunma nedeniyle açılan ikinci Cumhurbaşkanı’na hakaret davasında 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

12 Eylül 2019 - 16:30

Barış İnce, yargılandığı bir Cumhurbaşkanı’na hakaret davasında mahkemeye akrostiş usulüyle yazdığı bir yazıyı savunma olarak vermişti. Bu savunmayı da Cumhurbaşkanı’na hakaret olarak değerlendirilmiş, İnce hakkında yeni bir Cumhurbaşkanı’na hakaret davası açılmıştı. Bu davadan hapis cezası alan İnce Yargıtay’a başvurmuş, karar bozulmuştu.

İlk derece mahkemesinde tekrar görülen dava bugün sonuçlandı. İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Barış İnce, Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği suçlamasından 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Kaynak: birgün

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()