ABD'nin Ankara Büyükelçiliği’nden güvenlik uyarısı: 'ABD’li olduğunuzu belli eden kıyafetler giymeyin'

ABD Ankara Büyükelçiliği'nin Türkiye'de yaşayan ABD'liler için yayınladığı mesajda, 'kamuya açık etkinliklere fazla katılmama', 'ABD'li olunduğunu belli eden kıyafetler giymeme' gibi uyarılar yapıldı.

18 Kasım 2023 - 17:49

ABD Ankara Büyükelçiliği, web sitesinden, Türkiye'yle ilgili 'güvenlik tavsiyesi' yayımladı.

İsrail'in Gazze'deki saldırıları ve işgal harekatı nedeniyle Türkiye’de Amerikan karşıtı faaliyetlerin arttığı belirtilen bilgi notunda, ABD hükümeti personeline 'kamuya açık etkinliklere katılımlarınızı azaltın, ABD’li olduğunuzu belli eden kıyafetler giymeyin' uyarıları yapıldı. 

Bilgi notunda şu ifadeler yer aldı:

Büyük toplantılar polis varlığının artmasına, yolların kapanmasına ve trafikte aksamalara neden olabilir. Barışçıl olması amaçlananlar da dahil olmak üzere herhangi bir eylem tırmanışa geçebilir ve şiddete dönüşebilir. Türkiye’de Amerikan karşıtı faaliyetlerin artması nedeniyle, ülkedeki ABD hükümet personeline, halka açık etkinlikleri ve hareketleri en aza indirmeleri, ABD'ye bağlı kıyafetler giymemeleri, dikkat çekmemeleri ve Güneydoğu'daki ABD Konsolosluğu'nun Adana Konsolosluk Bölgesi'ne seyahat etmemeleri konusunda uyarılarda bulunuldu.”

ABD vatandaşlarına verilen tavsiyeler şöyle sıralandı:

  • ABD veya İsrail ile bağlantılı kamuya açık yerlerde dikkatli ve tetikte olun.
  • Düşük profilli olun.
  • Protesto ve gösterilerin etrafındaki alanlardan kaçının.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Güncellemeler için yerel medyayı izleyin.

Tavsiye notunda ABD'nin Adana Konsolosluğu ve İzmir Konsolosluğu'nun geçici olarak ziyarete kapalı olduğu da belirtildi.

Bu haber 127 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TİP’ten Kuşadası Belediyesi hakkında suç duyurusu
TİP’ten Kuşadası Belediyesi hakkında suç duyurusu
İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nden 100. Yıl Cumhuriyet kutlaması
İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nden 100. Yıl Cumhuriyet...

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()