Ermenistan-AB vize serbestisi süreci yakında başlatılacak

Ermenistan-AB vize serbestisi süreci yakında başlatılacak

Ermenistan ile AB arasında imzalanan Kapsamlı ve Genişletilmiş İşbirliği Anlaşması’nın onaylanmasıyla Ermenistan için vize serbestisi süreci başlatılacak.

11 Nisan 2018 - 11:17

 

Konuya değinen Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Karen Nazaryan, vize serbestisinin, taraflarca üstlenen bir taahhüt olduğunu vurguladı. Nazaryan, vize serbestisi sürecinin başlatılması için eylem planının da yakında AB tarafından Ermenistan’a verileceğini bildirdi.

Sözkonusu planın bir reform süreci içerdiğini dile getiren Bakan Yardımcısı, Ermenistan tarafının da, bu planı beklemeden sürecin başlatılması için gereken birçok yasal değişiklikler yaptığını vurguladı.

24 Kasım 2017 tarihinde 5. Doğu Ortaklığı Zirvesi’nde Ermenistan-AB Kapsamlı ve Genişletilmiş İşbirliği Anlaşması imzalanmıştı. Hazırlık süreci yaklaşık iki yıl süren anlaşmanın, Ermenistan için yeni reformlara yol açacağına inanılıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()