Halim Yazıcı

Halim Yazıcı

CazKedisi

Aklınızda Olsun

26 Aralık 2017 - 15:12


Yeni bir yılı kucakladınız, hırslarınızı bıraktınız mı bir derenin akan serin suyuna? 
Yeni bir yılı kucakladınız, yüksek seslerinizi terk ettiniz mi barış denen kuşun derin kalbine? 
Yeni bir yılı kucakladınız, maskelerinizi çıkardınız mı sessizce, şapkanızı çıkardığız gibi güçlülere? 
Yeni bir yılı kucakladınız, şiddetinizi gömdünüz mü toprağın karanlığına,  gömdüğünüz gibi savaş baltalarınızı bulutların sonsuzluğuna? 
Yeni bir yılı kucakladınız,  yağmurun kokusunu, müziğin atar damarını, aşkın sonsuzluğunu emzirir gibi emzirdiniz mi aç çocukların gözbebeklerini?
Yeni bir yılı kucakladınız, barışın sevgi dolu saçlarını taradınız mı dizelerinizde, taradığınız gibi ipeksi bir ebemkuşağının renklerini? 
Yeni bir yılı kucakladınız, az söz, çok emek, çok sevgi, çok aşkla baktınız mı bir kuşun kurşun geçirmez kanadına, baktığınız gibi ceylanların gözlerinin derinliğine?

Biliyorum, yanıtınız ne olursa olsun, sayfalarını çevirmeye hızla ve hoyratça devam edeceksiniz yeni yılda da ömrünüzün.

Ama yine de…

Yeni yılınızda da soğuktan titreyen barış adlı kuşun kanadını görmezden gelirseniz eğer, o kuş da uzak tutacaktır, sevgili sesinden sizi.
Siz de o kuşun sesinden mahrum kalacaksınız yıl boyunca ne yazık ki her zamanki gibi.
Yeni yılınızda da çıplak ayaklı çocukların göz bebeklerini görmezden gelirseniz eğer, o çocukların ince uzun mavi kirpikleri de sımsıcak güzelliklerinden uzak tutacaktır sizi.
Siz de sevgisinden mahrum kalırsınız bu güzelliklerden yıl boyunca sonra.
 
Aklınızda olsun. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar