TİP’ten Kuşadası Belediyesi hakkında suç duyurusu

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Kuşadası İlçe Örgütü, nüfusu yüz bini aşan ilçe belediyelerinde kadın ve çocuk sığınma evleri açmak yasal bir zorunluluk olmasına rağmen bu sorumluluğunu yerine getirmediğini iddia ederek Kuşadası Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

30 Kasım 2023 - 18:32

Türkiye İşçi Partisi (TİP) bugün Kuşadası Adliyesi önünde toplanıp Kuşadası Belediyesi hakkında suç duyurusun bulundu. TİP Kuşadası İlçe Başkanı Alevsu Özge Arslan yanı sıra parti üyelerinin gerçekleştirilen suç duyurusunda, basın açıklaması yapıldı. Kuşadası Belediye yönetiminin, nüfusu yüz bini aşan ilçe belediyelerinde kadın ve çocuk sığınma evleri açmak yasal bir zorunluluk olmasına rağmen bu sorumluluğunu yerine getirmediğini iddia edildi.

 

SIĞINMA MERKEZİ AÇMA GÖREVİ YOK SAYILIYOR

Grup adına basın açıklamasını yapan TİP Kuşadası İlçe Başkanı Alevsu Özge Arslan, “Kuşadası belediye yönetiminin yıllardır devam ettirdiği büyük bir ihmal veya bilinçli yok sayma nedeniyle bu açıklamayı yapmamız zorunlu hale gelmiştir. Parti olarak kadın mücadelesiyle ilgili öncelik ve hassasiyetimiz tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir. Ve yine herkesçe bilinmektedir ki; nüfusu yüz bini aşan ilçe belediyelerinde kadın ve çocuk sığınma evleri açmak yasal bir zorunluluktur. Tüm bunlar apaçık ortadayken yasa ve yönetmelikleri yok sayan Kuşadası Belediye yönetimi fiziksel ve psikolojik şiddet gören çok sayıda kadının bireysel başvurularına, hatta kadın dayanışma örgütlerinin tüm uyarı ve taleplerine rağmen yok sayma ve görmezden gelme tavrını devam ettirmektedir. Halktan yana bir belediyecilik yerine çalgı çengi, vur patlasın çal oynasın belediyeciliğini tercih edenler, bu işlere halktan topladıkları vergileri sanki babalarının parasıymışçasına saçıp savururken, çok küçük bütçelerle halledilebilecek sığınma merkezi açma görevi ve zorunluluğunu yok saymaktadırlar” dedi.

BELEDİYE YÖNETİMİNE KINAMA

Belediye yönetiminin kadına yönelik şiddet konusundaki çekingen tavır sergilenmesini kınadıklarını ifade eden Arslan, “Sermayeden yana değil, halktan yana ezilenlerden yana, mağdur olan kadın ve çocuklardan yana insanca bir düzen kurmak Kuşadası’na sözümüzdür. Sermayenin uşaklığından başka pek bir icraatı bulunmayan mevcut belediye yönetiminin kadına yönelik şiddet konusundaki bu çekingen ve günü geçiştirmeye yönelik tutumunu kınıyoruz. Mevcut yönetiminden kurtulmak için önümüzdeki yere seçimde Kuşadası halkımızın gereğini yapacağına inancımız tamdır. tüm Kuşadası halkını, sivil toplum kuruluşlarını, sendikaları ve bu kentle dair kaygısı olan herkesi bize destek vermeye davet ediyoruz” diye konuştu.

 

BELEDİYE HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

TİP Kuşadası İlçe örgütü olarak Türkiye genelinde olduğu gibi Kuşadası’nda da sermaye yandaşlarına karşı mücadelenin sürdürüleceğini belirten Arslan, “Çünkü artık hiç kimse Kuşadası’nda yalnız değil, çünkü artık Kuşadası’nda Türkiye İşçi Partisinin güçlü bir örgütü var, çünkü Kuşadası’nda artık haklının yanında olan bir parti var. İşte bu yüzden bugün Türkiye İşçi Partisi olarak bu suç duyurusunda bulunduk. Bu suç duyurusu Kuşadası’nda başlattığımız mücadelenin işaret fişeği ve başlangıç noktasıdır. Düzen partilerine karşı bundan sonra TİP var, kent suçu işleyen herkesin yakasındayız” ifadelerini kullandı.

Bu haber 303 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urla'nın meclis üye adayları belli oldu
Urla'nın meclis üye adayları belli oldu
Baksen Çeliker Resim Sergisi Karabağlar’da
Baksen Çeliker Resim Sergisi Karabağlar’da

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()