Somalı işçilerin bekleyişi sürüyor

Soma'lı maden işçileri, jandarma tarafından yollarının kesilmesine rağmen bekleyişini sürdürüyor. Yol kenarında bekleyen işçilere destek de sürüyor.

07 Ekim 2019 - 13:05 - Güncelleme: 07 Ekim 2019 - 13:09

 

Somalı maden işçilerinin cumartesi günü başlattığı yürüyüşün önü Soma çıkışında jandarma ve polis tarafından kesildi. İşçiler ellerinde Ankara’da Enerji Bakanlığı önüne kadar yürümelerinin önünde engel bulunmadığına dair mahkeme kararı olduğunu savunuyor. Ancak jandarma tarafından Soma çıkışında önü kesilen işçiler yol kenarında bekliyor.

Yol kenarında bekleyen işçilere, vardiya çıkışlarında diğer işçiler de destek veriyor

İşçilerin eylemi ile ilgili bilgi aldığımız sendika uzmanı Kamil Kartal, “Biz yürümekte ısrarlıyız, o yol açılacak ve yürüyeceğiz. Yol kenarında bekliyoruz şu an. Zaman zaman maden işçileri vardiya çıkışında desteğe geliyor. Sivil Toplum Örgütleri destek için geliyor. Bugün Manisa milletvekilleri de gelecek.” dedi.

Emniyet güçleri ise mahkeme kararına rağmen yürüyüş için yol üzerindeki her ilçenin kaymakamlığından izin alınması gerektiğini ifade ederek

Kaynak: gazeteduvar

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Buca’da mali disiplin sağlandı: 1 yılda 125 milyon TL borç ödendi
Buca’da mali disiplin sağlandı: 1 yılda 125 milyon TL borç...
Bayraklı'da salgınla mücadele raporu
Bayraklı'da salgınla mücadele raporu

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()