Özgür Özel: En büyük hayal kırıklığım Tunç Soyer

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, 'Tunç Soyer’dir en büyük hayal kırıklığım. Çağırdım, anlattım. Kimseye küskün değilim ama İzmir’de kazanmamız için hiçbir şey yapmadı. O yüzden çok kızıyorum ona.' dedi.

02 Nisan 2024 - 15:02

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İzmir'de mevcut başkan Tunç Soyer yerine Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı aday göstermişti. Soyer, aday gösterilmedikten sonra Tugay'ın seçim çalışmalarına katılmamasıyla dikkat çekmişti. Soyer ayrıca Özel'in "CHP Yurtdışı Danışmanlığı" görevini de reddetmişti.

 

31 Mart 2024 yerel seçimlerinin ardından Sözcü Gazetesi'nden İsmail Saymaz'a konuşan Özgür Özel, Soyer ile ilgili "Tunç Soyer, en büyük hayalkırıklığım." ifadelerini kullandı.

 

'İZMİR'İ DEĞİL KENDİSİNİ DÜŞÜNDÜ'

Saymaz'ın "En büyük hayal kırıklığınız nedir?" sorusunu yanıtlayan Özel, "Tunç Soyer’dir en büyük hayalkırıklığım. Çağırdım, anlattım. Cemil Tugay’ın ankette en yüksek oyu alan iki isimden biri olduğunu kendisi de gördü. Yurt dışı görev teklif ettim. Memnun oldu. Akşam yemeğe çıktık birlikte. “Kıbrıs, Amerika ve Brüksel’deki temsilcilikle birlikte Pekin ve Moskova’da şube açalım. Yurt dışı ilişkilerde iyisiniz” dedim. “Onore oldum, çok sevindim” dedi. Gitti, birkaç gün sonra çok kötü açıklamalar yaptı. En büyük hayal kırıklığım… Kimseye küskün değilim ama İzmir’de kazanmamız için hiçbir şey yapmadı. İzmir’de tehlike çanlarının çaldığı günler oldu. İzmir’i değil, kendisini düşündü. O yüzden çok kızıyorum ona." dedi. 

 

SOYER NE DEMİŞTİ?

Mirgün Cabas'ın YouTube kanalına konuk olan Tunç Soyer, aday gösterilmemesine dair "Bunu aslında onlara sormak lazım. Çünkü; bana söylenen herhangi bir gerekçe yok. Sadece anketlerde düşük çıktığıma dair bir cümle kuruldu. Fakat bizde 5 senede özellikle son 6 ayda birçok anket yaptık ve hiçbirinde ben düşük çıkmamıştım. Dolayısıyla hangi anket, nasıl düşük gösterdi onu bilemem. Ama anket dışında herhangi bir kriter uygulanmaması da bana garip geliyor. Çünkü; bir belediye başkanını sadece memnuniyet anketleri ile değerlendirmek çok popülist bir yaklaşım. Özetle, neden aday gösterilmediğimi ben bilmiyorum. Bu sorunun cevabı bende yok. Ama iki şeye kırgın olduğumu ifade ettim. Birincisi, aday olmayacağımı MYK toplantısından 5 dakika önce öğrenmem. İkincisi, bunca zamandır emeğimize bir teşekkür dahi edilmedi, birde buna çok kırgınım." yorumunu yapmıştı. 

 

'SÜTTE LEKE VAR TUGAY'DA LEKE YOK'

Katıldığı programda "Cemil Tugay'ın kampanyasına dahil oluyor musunuz? sorusunu da yanıtlayan Soyer, "Anketlerde başarısız çıktığım için aday gösterilmediğim söylenmişti. Sütte leke var Cemil Tugay'da leke yok denilen bir adayın yanında durmam ona zarar verecektir. Sonuçta ben başarısızsam, başarı için yola çıkmış birinin yanında durmam ona zarar verir. Ama görevi bırakacak bir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, mevcut durumu Cemil Bey'e aktarmak için genel sekreter yardımcılarımızı ve müdürlerimizi toplayarak kendisine bir brifing vermek istedik fakat takvimi uymadı. Ardından bir tarihte daha buluşmak istedik, onda da yoğunluğu vardı. Şimdi kendisinden bir tarih bekliyoruz. Benim verebileceğim en anlamlı destek bu olur " demişti.

Bu haber 207 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Önal sözünü tuttu, Bilgi teyzeyle buluştu
Başkan Önal sözünü tuttu, Bilgi teyzeyle buluştu
Tarım fuarı üreticinin ayağına gidiyor
Tarım fuarı üreticinin ayağına gidiyor

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()