Meral Akşener'in 'fuhuş' iddiası yargıya taşındı

Halkın Kurtuluş Partisi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in "fuhuş" iddiasını yargıya taşıdı. Suç duyurusu yapan HKP, "Akşener tanık olarak dinlensin" talebinde bulundu.

21 Kasım 2023 - 12:58

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Şile’de düzenlenen partisinin istişare toplantısında, “Oteli olan polis müdürleri var. O otellerde, fuhuşun ötesi, öksüz kızlar çalıştırılıyor” iddiasında bulunmuştu.
Akşener’in, “Oteli olan polis müdürleri var. fuhuş yapılıyor” iddiasına ilişkin konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Bu çok ciddi bir iddia. Bunun hiç gecikmeksizin yargı makamlarına bildirilmesi lazım” dedi.
Son olarak Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları; soruşturma aşamasında suça karıştığı tespit edilecek emniyet müdürleri, kamu görevlileri ve suça iştirak eden kişiler hakkında “fuhuş”, “görevi kötüye kullanma” ve “kamu görevlisinin suçu bildirmemesi” suçlarını işledikleri gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
'AKŞENER TANIK OLARAK DİNLENSİN' TALEBİ
HKP avukatları tarafından başsavcılığa verilen dilekçede yer alan isimler hakkında soruşturma yürütülerek kamu davası açılması, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve avukat Dilek Ekmekçi’nin tanık sıfatıyla dinlenilmesi talep edildi.
‘HESABINI SORACAĞIZ’
Suç duyurusuna ilişkin açıklama yapan HKP MYK üyesi Adnan Okur, özetle şunları kaydetti:
“Cumhuriyet savcılarının görevi; gerçek vatanseverlere, halkseverlere, namuslu gazetecilere, yazarlara, Mustafa Kemalci askerlere, sanatçılara suç isnat etmek değil, işte bu suç duyurumuzda dile getirilen polis müdürlerini, diğer kamu görevlilerini ve bu suça iştirak edenleri bulup ortaya çıkarmaktır.
Eninde sonunda; bu kanser düzenini yaratanları da, bu kanser düzeninden beslenenleri de, bu kanser düzeninin değirmenine su taşıyanları da, gücünü vicdanlarından ve hukuktan alan hakimler-savcılar önünde yargılayacağız. Çelik bilezikle tanıştıracağız. Bu genç kızlarımızın hesabını soracağız. Bu da sözümüz olsun.”

Bu haber 203 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urla'nın meclis üye adayları belli oldu
Urla'nın meclis üye adayları belli oldu
Baksen Çeliker Resim Sergisi Karabağlar’da
Baksen Çeliker Resim Sergisi Karabağlar’da

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()