Konaklı gençlere gazaltı kaynak eğitimi

Konak Belediyesi, iş garantili "Konak İş Eğitim Merkezi" projesi kapsamında başlatacağı Gazaltı Kaynak Eğitimi programına Konaklı gençleri bekliyor. Başvurular 16 Şubat’a kadar devam edecek.

09 Şubat 2024 - 14:05

Konak Belediyesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Norm Holding işbirliğiyle sürdürdüğü, iş garantili "Konak İş Eğitim Merkezi" projesi kapsamında 18-29 yaş aralığındaki gençler için Gazaltı Kaynak Eğitimi başlatıyor. Okumayan ve istihdam sahibi olmayan gençlere yönelik olarak başlatılacak eğitimler için 16 Şubat’a kadar başvuru yapılabilecek. Programa katılarak eğitim almak isteyen gençler, Konak Belediyesinin sosyal medya hesaplarında ve resmi internet sitesinde yayınlanan program afişinde yer alan QR kodu okutup başvuru formunu doldurabilecek.

 

Staj imkânı sağlanacak

 

Eğitim sürecinde özel ve ferdi kaza sigortası yapılacak kursiyerlere, kurs boyunca günlük 10 Euro destek verilecek. Eğitim sonunda mesleki yeterlik sınavına girip başarılı olan kursiyerler, Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanacak. Kursu başarıyla tamamlayan gençlere, projeye destek veren firmalarda staj imkânı da sağlanacak.

"Konak İş Eğitim Merkezi" projesi kapsamında daha önce de 60 gence CNC Torna Tezgâhı Programcılığı ve Operatörlüğü eğitimleri verilmişti. Eğitimler, sektörlerden gelen işgücü taleplerine göre belirleniyor.

 

Bu haber 200 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yusuf Tekin; 'İlla devlet memuru olmak isteyenler…'
Yusuf Tekin; 'İlla devlet memuru olmak isteyenler…'
19 Mayıs’ı KOSBİFEST ile kutladılar
19 Mayıs’ı KOSBİFEST ile kutladılar

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()