Kılıçdaroğlu: Kavga görüntülerine izin vermeyeceğim

CHP'de kurultay hazırlıkları devam ederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul il merkezinde 39 ilçe başkanıyla bir araya geldi.

18 Eylül 2023 - 10:59 - Güncelleme: 18 Eylül 2023 - 11:09

Pencere'den Candan Yıldız'ın haberine göre; ilçe başkanları toplantısında Kılıçdaroğlu’nun İstanbul İl Başkanlığı için herhangi bir isim telaffuz etmediği, sadece bir profil çizdiği öğrenildi. Buna göre CHP lideri, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile bir çıtanın yakalandığını, bu çıtanın altına düşmemek gerektiğini vurguladı.

Toplantıda Kılıçdaroğlu’nun İzmir’deki kavga görüntülerine dair çok net tavır aldığı, “İzin vermeyeceğim” dediği öğrenildi. CHP liderinin, bu konuda kararlı bir tutumla, böylesi görüntülerin oluşmasında payı olanlar için sürecin başlatılmasını istediği ifade edildi. Merkez Yönetim Kurulu'nda da bu konunun gündeme gelmesi bekleniyor.

CHP İstanbul İl başkanlığı adaylığı için 10’a yakın isim olduğu ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi Selçuk Sarıyer ve üç dönemdir Bahçelievler İlçe Başkanlığı'nı yapan Özgür Çelik’in adının öne çıktığı konuşuluyor. Çelik’in de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakın bir isim olduğu belirtiliyor.

Eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın il başkanlığı için yeniden aday gösterilme olasılığının ise çok düşük olacağı konuşuluyor.

Bu haber 220 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Astrolog Meral Güven gözaltına alındı
Astrolog Meral Güven gözaltına alındı
Tiyatroseverler Sezon Sonu Şenliği’nde buluşacak
Tiyatroseverler Sezon Sonu Şenliği’nde buluşacak

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()