Karaduman, "Daha da yaşanılabilir bir kent için çalışacağım"

CHP İzmir 2. bölgeden milletvekili aday adaylığını açıklayan Mimar ve İçmimar Özgür Ali Karaduman, İzmir'in alt ve üst yapısının geliştirilmesi için atılması gereken önemli adımlar olduğunu dile getirdi. Farklı konu başlıklarında ayrıntılı dosyalar hazırladığını ifade eden Karaduman, daha da yaşanılır bir kent için çalışacağını kaydetti.

28 Mart 2023 - 18:49 - Güncelleme: 28 Mart 2023 - 18:54

İzmir’de eğitim gören ve ticaret yaşamını kentte sürdüren Özgür Ali Karaduman şöyle dedi:

“İzmir ve İzmirliler’in sorunlarını çok iyi biliyorum. Yıllardır bu kente emek veren bir mimar ve iş insanı olarak özellikle yapı sektöründeki deneyim ve çözüm önerilerimi paylaşmak istiyorum. Aileden gönül verdiğimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı oldum. Mesleğimle ilgili birikim ve deneyimlerimi, hem partime, hem de kentimin ve hemşerilerimin daha da iyi bir yaşama kavuşmaları için aktarmaya gayret edeceğim. Birinci derece deprem kuşağı üstünde kurulan ve depreme dayanıklı kent olma yolunda önemli adımlar atan İzmir’in yapı stoğunun acilen yenilenmesi gerekiyor. İnsanların sağlıklı yapı ve yaşanılabilir kentlere kavuşması öncelikli hedefimiz olmalı. Bu noktada Maraş merkezli depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Bir kez daha ulusumuzun başı sağolsun. Kent planlaması farklı disiplinleri bir araya getiren bir konu. Doğru denetimlerin yapılması ve uygulamaların da kontrol edilmesi gerekli. Toplamda 16 ilçeyi kapsayan İzmir ikinci bölge, yoğun bir nüfusla birlikte, hem sanayi hem de tarım havzalarına sahip. Bu nedenle yapı stoğu ve diğer altyapı çalışmalarını yaparken doğru planlamalarla hareket edilmesi önem taşıyor."

"Kültürel ve tarihi zenginlikleri daha iyi tanıtabilmeliyiz"

Uzmanlaştığı mimari, iç mimari alanlarında oluşturduğu değerleri, daha da yaşanabilir, daha da çağdaş bir İzmir idealiyle bütünleştirmek istediğini belirten Özgür Ali Karaduman, “Bununla birlikte özellikle iklim değişikliği nedeniyle kapımızda olan kuraklık tehdidine karşı da adımlar atılması gerekiyor. Suyun doğru kullanılması ve bu bilincin gelecek kuşaklara bırakılabilmesi çok önemli. İlçelerin yerel ürünlerini, kültürel ve tarihi zenginliklerini daha da iyi tanıtabilmeliyiz. Sürdürülebilir bir tarım için orta ve uzun vadeli tarım politikalarıyla yerel üreticilerimizin desteklenmesi de bir diğer önemli konudur. Yerel kalkınma modelinin başarılı örneklerini sergileyen İzmir’in, bu gücünü ulusal arenaya da güçlü yansıtması için kollektif bir çalışma yapmalıyız” diyen Karaduman, sözlerine şöyle devam etti: “Yerelde yarattığı ekonomik değer ve ödediği vergiler ölçeğinde, merkezi hükümetten aynı oranda teşvik ve yatırım alamayan İzmir, 14 Mayıs seçimlerinin ardından, yerel ve merkezi yönetimin ortaklaşmasıyla yeni bir başarı hikayesini de aynı kararlılıkla mutlaka yazacaktır" ifadelerine yer verdi.

ÖZGÜR ALİ KARADUMAN


1972 yılında Manisa Akhisar’da doğdu.

Ortaokul ve lise eğitimini sırasıyla İzmir Türk Koleji ve Torbalı Lisesi’nde tamamladı.

Yaşar Üniversitesi Mimarlık ve İç Mimarlık bölümlerinde çift anadal yaptı.

1997 yılında ticaret hayatına başladı.

İç Mimarlar Odasında Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği ve 2'nci Başkanlık yaptı.

Gayrimenkul Hizmet Ortaklığı (GHO) Çiğli Ofisi Now Gayrimenkul’un Broker’ı olarak sektöre hizmet vermeye devam ediyor.

Evli ve iki çocuk babası.

İyi düzeyde İngilizce biliyor.

Bu haber 292 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Astrolog Meral Güven gözaltına alındı
Astrolog Meral Güven gözaltına alındı
Tiyatroseverler Sezon Sonu Şenliği’nde buluşacak
Tiyatroseverler Sezon Sonu Şenliği’nde buluşacak

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()