İnce için CHP' nin eski genel başkanları devrede

CHP' nin eski Genel Başkanları Murat Karayalçın ve Hikmet Çetin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek sürecin çözümüne dönük adımlar atmaya çalışacak.

08 Ağustos 2020 - 22:22

Gerçek Gündem' in haberine göre Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılarak yeni parti kuracağı ile ilgili tartışmalar devam ederken CHP'de eski genel başkanların devreye girmesiyle yeni bir gelişme yaşandı.

CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın ardından eski Genel Başkanlar Murat Karayalçın ve Hikmet Çetin de Muharrem İnce için devreye girdiği öğrenildi.

Gazeteci İsmail Saymaz, CHP'nin eski Genel Başkanları Murat Karayalçın ve Hikmet Çetin'in yarın (9 Ağustos pazar) saat 14:00'te CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ederek 'Muharrem İnce'nin yeni parti kurma iddiasını göreşeceğini duyurdu.

HİKMET ÇETİN: CHP İNCE'NİN DE EVİ

Gazeteci İsmail Saymaz'ın Hikmet Çetin ile yaptığı görüşmeyi ve CHP'deki son gelişmeleri aktardığı tweeti şöyle:

"Murat Karayalçın ve Hikmet Çetin, yarın saat 14’te CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu ziyaret edecek.

Ziyarette, “İnce Krizi” de görüşülecek.

Çetin, bana şunları söyledi:

“Hangi gerekçe olursa olsun, kimseye ayrı parti kurma hakkı vermez. CHP hepimizin evidir. İnce’nin de evidir.”

“Üzerimizde müthiş bir baskı var. Tabanımız ‘Neden devreye girmiyor, engel olmuyorsunuz?’ diye bizi arıyor. Yarın genel başkana ‘Bu işi halletmelisiniz’ diyeceğiz. Bu işin çözümü için üzerimize düşen bir sorumluluk varsa görev alırız.” 

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()