Ekrem Oran, bini aşkın Çeşmelinin katılımıyla aday adaylığı başvurusu yaptı

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Çeşme Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan bini aşkın Çeşmeliye yaptığı konuşmanın ardından, davullar eşliğinde yapılan yürüyüşle CHP Çeşme İlçe Örgütü'ne giderek, Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptı. Oran, başvurunun ardından CHP İlçe Örgütü balkonundan Çeşmelilere teşekkür etti.

30 Kasım 2023 - 18:55

CHP'de, aday adaylığı başvuruları 5 Aralık tarihine kadar uzatılırken Çeşme'de de Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği başvuruları devam ediyor. Önceki dönem Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Belediye Meclis Üyesi Av. Dolunay Onur ve Çeşmeli iş insanı Onur Saatli'nin aday adaylığı başvurusu yapmasının ardından Çeşmeli Belediye Başkanı Ekrem Oran da yeni dönem için aday adaylığı başvurusunu yaptı.

 

Ekrem Oran, CHP İlçe Örgütü'ne aday adaylığı başvurusunu yapmadan önce Çeşme Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan bini aşkın Çeşmeliye bir konuşma yaptı.

 

Cumhuriyet Meydanı'na eşi Nuriş Oran ve oğlu Nazım Çetin Oran ile birlikte gelen Oran, meydana kurulan platformun ve ses düzeninin belediye bütçesinden değil, kendi bütçesinden karşılandığını, faturasının elinde olduğunu vurgulayarak, "Dört buçuk yıl önce sizin güçlü desteğinizle, çocukluğumdan beri kalbimin en derininde taşıdığım Çeşme’ye Belediye Başkanı olarak hizmet etme şerefine ulaştım. Siz bana ‘Bizim Eko’ dediniz, bağrınıza bastınız. Ben, her birinizle iyi günde, kötü günde yan yana olmanın, bu sevgi dolu, Büyük Çeşme Aile’mizin bir parçası olmanın, sizlere hizmet etmenin onurunu yaşadım" dedi. 

 

"Herkesin yüzünün güldüğü, mutlu bir Çeşme hayalimiz için, tüm imkanlarımızla çalıştık"

 

Kovid salgını, yasaklar, kapanmalar, İzmir ve Maraş depremleri gibi herkes için çok zorlayıcı süreçlerden geçildiğini belirten Oran, "Bütün bu acıların içinde kenetlenen, varını yoğunu ortaya koyan kocaman bir aile olduğumuzu hissetmek gurur vericiydi. Sen, ben yok. Biz varız! anlayışıyla herkesi kucaklayarak yürüdüğümüzde, her zorluğun üstesinden gelebileceğimizi biliyordum. Gönlünüzün zenginliğine tekrar tekrar şahit oldum. Yola çıkarken, hepimizin ortak bir hedefi vardı. Herkesin yüzünün güldüğü, mutlu bir Çeşme hayalimiz için, tüm imkanlarımızla çalıştık. Güzel ülkemizin içine sürüklenmeye çalışıldığı çatışma kültürüne birbirimize olan sevgimizle karşı koyduk. 2019’da bu onurlu göreve talip olurken, Çeşme’mizin güçlü potansiyelini harekete geçireceğimizi söylemiştim. Tarihi, denizi, kumuyla, bizi biz yapan tüm değerleriyle bu yeryüzündeki cenneti dünyada hakettiği noktalara taşıyacağımızın sözünü vermiştim. Meydanlarıyla göz dolduran bir kent olacağımızı, sanatla, kültürle, ses getiren festivalleriyle adından söz ettiren bir Çeşme yaratacağımızı söylemiştim" diye konuştu.

 

"Yaptıklarımızı sağır kulaklar duydu, kör gözler gördü. Duymamakta direnenlere, görmemekte inat edenlere, acil şifalar dilerim"

 

Cesur adımlarla, kırk yıldır çözülmeyen sorunlara çare ürettiklerini belirten Oran, " Çeşme kalesini, denizle buluşturup, güneşlenme teraslarıyla büyüleyen bir meydan yarrattık.  Paşalimanı – Ardıç yolunu genişlettik. 25 yıl sonra yeniden hayatı geçirdiğimiz Çeşme Festivalimizde dünya starlarını Çeşme’mizde ağırladık. Alaçatı Ot Festivalimizle milyonları misafir ettik. Yerel değerlerimizi öne çıkaran festivallerimizle yıl boyunca ilgi odağı olan bir Çeşme kent olduk. On iki ay yaşayan bir Çeşme yaratacağımızı söylemiştim. Özkaynaklarımızla yapımı hızla süren Ilıca Günübirlik Termal Tesisimiz ve Ilıca Çarşımız ile hem Ilıcamızın itibarını yeniden kazandıracağız hem de Çeşme’mizi sağlık turizminde dünyanın en önemli noktalarından biri haline geliyor. Tarihi Pargalı Hamamı, Çeşmeköy Camii’nin restorasyonu, Nezir’in kulesinin yeniden inşaasıyla binlerce yıllık tarihi ve kültürel birikimimizi yeniden ayağa kaldırıyoruz. Ve benim için çok özel bir yere sahip olan, eski gümrük binamızı o işgalden kurtarıp, anılarımızla dolu Kent Belleği müzesini bir inci gibi Çeşme’mizin merkezine yerleştirdik. Kimseye etiket yapıştırmadan, ayrıştırmadan, Büyük Çeşme Ailemizin her bir ferdinin yanında olduk. Tayfun Aydemir Sağlıklı Yaşam Merkezimizde 20 binden fazla Çeşmeli’nin yaşamına dokunduk. Sosyal belediyecilik anlayışıyla herkesin, tüm kesimlerin hizmetine koştuk. İsmail Ekmekçioğlu Veteriner kliniğimizde, 35 bin patili dostumuzu tedavi ettik, onbinden fazla kısırlaştırma yaptık. Tarım müdürlüğümğüzde, çiftçilerimizin yanında durduk, atalık tohumlarımızı çoğalttık, piyasanın çok üzerinde alım garantileriyle üreticimize dağıttık. ÇEŞTUR şirketimiz, Çeşme’nin dört bir yanında kafe, restoranlarında, hem yüzlerce gencimize iş imkanı sağladı hem de uygun fiyatlı hizmetiyle Çeşme Pahalı algısını yerle bir etti. Yaptıklarımızı sağır kulaklar duydu, kör gözler gördü. Duymamakta direnenlere, görmemekte inat edenlere, acil şifalar dilerim. Bizim onlarla kaybedecek vaktimiz yok.  

 

"Yeryüzündeki Cennetimizi aydınlık yarınlara taşımaya devam edeceğiz"

 

"Çeşme için, büyük hayallerimiz, büyük hedeflerimiz var" diye vurgulayan Oran, "Sizlerin desteğinizle Sevdamız Çeşme’ye, benim büyük aileme bir dönem daha hizmet etmek için bugün başvurumu yapacağım. Tarihi, toprağı, denizi, güneşiyle, pırıl pırıl insanlarıyla, zamana meydan okuyan zengin kültürüyle Yeryüzündeki Cennetimizi aydınlık yarınlara taşımaya devam edeceğiz. Şimdi sizlere soruyorum; Eko’nuzun yanında mısınız? Mustafa Kemal’in ışığında, cumhuriyet aşkıyla, İyi günde, kötü günde hep birlikte olmaya devam mı? Akılla, bililmle, umutla yarınlara yürümeye devam mı? Sen, ben yok. Biz varız diyerek,

Sevgiyle büyümeye ‘Bizim Eko’yla omuz omuza yürümeye devam mı?" diye sorarken, meydanda toplanan bini aşkın Çeşmeli alkışlarla Ekrem Oran'a destek verdi. 

 

Cumhuriyet Meydanı'ndaki coşkulu kalabalığı eşi ve oğlu ile birlikte selamlayan Ekrem Oran, ardından davullar eşliğinde, ellerinde Türk Bayrakları ve destek mesajları içeren pankartlar taşıyan bini aşkın Çeşmeli ile birlikte aday adaylığı başvurusunu yapmak için CHP Çeşme İlçe Başkanlığı'na yürüdü. 

 

Balkon konuşmasıyla Çeşmellere destekleri için teşekkür etti

 

Oran, eşi ve oğlu ile birlikte CHP İlçe Örgütü'ne girerken, CHP İlçe Başkanı Sait Kavasoğullar ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Oran, belediye başkanlığı aday adaylığı dosyasını İlçe Başkanı Kavasoğullar' teslim etmesinin ardından balkona geçerek, Çeşme çarşısındaki Çeşmelilere kendisine verdiği destek nedeniyle teşekkür etti. 

 

Bu haber 172 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urla'nın meclis üye adayları belli oldu
Urla'nın meclis üye adayları belli oldu
Baksen Çeliker Resim Sergisi Karabağlar’da
Baksen Çeliker Resim Sergisi Karabağlar’da

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()