Demirtaş: Yepyeni partileri el ele verip beraber yaratacağız

Selahattin Demirtaş, 'Yepyeni bir siyaseti, yepyeni partileri el ele verip beraber yaratacağız' dedi.

03 Şubat 2023 - 13:22

Eski HDP eş genel başkanı tutuklu Selahattin Demirtaş, "seçimlerde oy vermenin önemine" işaret ederek "Toplumun ağır bedeller ödeyerek durdurmayı, geriletmeyi başardığı rejimi tek bir zarfla alt etme olanağı çıktı" dedi.

Gazete Duvar’a yazdığı yazıda Demirtaş, "Yepyeni bir siyaseti, yepyeni partileri el ele verip beraber yaratacağız" ifadesini kullandı.

Yazının bir bölümü şöyle:

"Seçimlerle önce umudu yaratacağız, önce değişimin düğmesine basacağız.

Ve seçimin ertesi günü uyandığımızda bileceğiz ki, artık umut var. Kendi devrimimize işte tam da oradan başlayacağız. Bir daha başımıza bunlar gelmesin diye demokratik devrimimizi adım adım öreceğiz. Yepyeni bir siyaseti, yepyeni partileri el ele verip beraber yaratacağız. Hatalarımızdan çok dersler çıkardık kardeşlerim, barışacağız, kucaklaşacağız ve bu enkazı beraber kaldırıp yerine yepyeni bir hayat inşa edeceğiz.

...

'Bir zarfla tek adam rejimi yıkılmaz, yıkılsa bile seçim sonucunu tanımaz' diye de düşünmeyin.

Önce zarfı sandığa atacak seçim kampanyasını örgütleyin, sonra da sandığı koruyun ve oyları sağ salim oradan çıkarın. Birileri seçim sonucunu tanımaz ve darbe yapmaya kalkarsa işte o güne kadarki emeğiniz, motivasyonunuz, umutlarınız sizi öyle bir harekete geçirir ki darbecilerin sarayını başına yıkmanızın önüne kimse geçemez.

...

Sonrası herkes için, 85 milyon için daha güzel, daha iyi olacak.

Sonrasını nasıl mı yapacağız? Çok iyi bildiğiniz bir yöntemle yapacağız. Pazartesi gününü bekleyin. Pazartesi günü 'parti' var.”

Bu haber 284 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın tehdit dilinden yakınan vatandaşa: Kimse tehdit edemez. Onlara ders vereceğiz
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın tehdit dilinden yakınan vatandaşa:...
Çiğli Tramvayı “Kırmızı” ve “Mavi” hatla İzmirlilerin hizmetinde
Çiğli Tramvayı “Kırmızı” ve “Mavi” hatla İzmirlilerin...

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()