DEM Parti, İstanbul'dan Hakkari'ye yürüyecek

DEM Parti, 30 Haziran'da İstanbul'dan Hakkari'ye "İradeye Saygı Yürüyüşü" başlatacak. Hakkari Belediyesi meclis üyeleri de Ankara ve İstanbul'da temaslarda bulunacak.

23 Haziran 2024 - 12:06

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), "Kayyım Gaspına Karşı Yeni Eylem Planı" kapsamında İstanbul'dan Hakkari'ye yürüyüş başlatacak.

 

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, Hakkari Belediye Eşbaşkanı Mehmet Sıdık Akış'ın tutuklanmasından sonra toplanan belediye meclisi, başkanvekili seçmişti. Hakkari Belediye eşbaşkanı ve meclis üyelerinin yer aldığı bir heyet oluşturularak, kayyıma karşı Ankara ve İstanbul'da bir dizi ziyaretlerde bulunacak. Siyasi partiler ve sivil toplum örgütleriyle görüşecek olan heyet, 27-28 Haziran'da Ankara’da olacak, 29 Haziran'da İstanbul'da düzenlenecek mitinge katılacak, 30 Haziran ve 1 Temmuz'da da İstanbul’da temaslarda bulunacak.

 

'İRADEYE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ'

DEM Parti, kayyıma karşı büyük bir yürüyüş düzenleyecek. İstanbul'da 30 Haziran'da startı verilecek "İradeye Saygı Yürüyüşü" Hakkari'de tamamlanacak. İstanbul'da kitlesel uğurlanacak yürüyüşçülere her kentte yeni katılımlar olacak. 10 kişilik İstanbul yürüyüş grubuna, Kocaeli, Bursa, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, İzmir, Aydın, Denizli, Muğla, Manisa, Antalya, Ankara, Konya, Eskişehir, Kayseri, Adana, Mersin ve Hatay'da 3-5 kişilik gruplar dahil olacak.

 

Yürüyüşe Kürt illerinde katılım daha fazla olacak ve kitlesel uğurlamalar yapılacak.  5-10 kişilik gruplar yürüyüşe dahil olacak ve yürüyüşçüler 3 Temmuz'da Van'da buluşacak. 

 

6 GÜNLÜK YÜRÜYÜŞ

İradeye Saygı Yürüyüşü'ne katılanlar, buradan kitlesel bir şekilde Hakkari’ye uğurlanacak. Yürüyüşçüler, 196 kilometre boyunca yürüyecek. Yürüyüşün 6 gün sürmesi bekleniyor. Yürüyüş güzergahında bulunan yerleşim yerlerinde halk buluşmaları da gerçekleştirilecek. Tüm kentlerden sivil toplum ve demokratik kitle örgütlerinden isimlerin de yürüyüşe katılacağı öğrenildi.  

Bu haber 230 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Filiz Başkan Sahada, Eşref Arna’da çalışmalar başladı
Filiz Başkan Sahada, Eşref Arna’da çalışmalar başladı
Başkan Helil Kınay'dan iddialara sert yanıt!
Başkan Helil Kınay'dan iddialara sert yanıt!

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()