Çiğli Belediyesi'nde 200'den fazla işçi işten çıkarıldı

CHP'li Çiğli Belediyesi’ne bağlı Çibel Temizlik Hizmetleri ve Çiğli Gıda İnşaat Turizm’de çalışan 200’ün üzerinde işçi, ‘seçim öncesi keyfi ve kötü niyetli alım' gerekçesiyle işten çıkarıldı.

10 Haziran 2024 - 20:06 - Güncelleme: 10 Haziran 2024 - 20:10

31 Mart yerel seçimleri sonrası İzmir belediyelerinde gündeme gelen işten çıkarmalar devam ediyor. 

Bu dafa Çiğli Belediyesi’nde 200’ün üzerinde işçi işten çıkarıldı. Sayının henüz net olarak belirlenemediği belirtilirken, Çibel Temizlik Hizmetleri ve Çiğli Gıda İnşaat Turizm de çalışan işçilere “10.06.2024 tarihinde itibaren geçerli olmak üzere iş sözleşmeniz sona erdirilmiş olup, hak ettiğiniz ücret ve tüm yasal haklarınız tarafımızca hesabınıza yatırılacaktır. Bilgileriniz, emeğiniz ve çalışmalarınız için teşekkür eder, iş yaşamındaki başarılarınızın devamını dileriz” şeklinde mesaj gönderildi.

'BU KEYFİYETİN SEBEBİ İŞÇİLER DEĞİL'

Belediye binası önünde bir araya gelen işçiler sendika temsilcileri ile de görüştü. Burada açıklama yapan DİSK 8 Nolu Şube Sekreteri Barış Okur, “Bir araya geleceğiz ve yol haritamızı belirleyeceğiz. Öncelikle sayının net olarak kaç olduğunu belirlememiz lazım. Tüm arkadaşlarla bir araya geleceğiz" dedi.

"Aynı siyasi partiden başkanlığı devralan aynı siyasi partinin belediye başkanı, birilerinin umuduyla oynayarak işe alıp, 100’ün üzerinde işçiyi ‘keyfi ve kötü niyetli alım’ adı altında atıyorsa biz buna izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullanan Okur şöyle devam etti: "Bu krizin, bu keyfiyetin sebebi işçiler değil. Kimse insanların ekmeği ile bir kağıt göndererek oynayamaz. Burada bir çok arkadaşımız ciddi sıkıntılar içinde. Kiracı olan, yeni evlenen, çocuğu hasta olanlar var. Direnişle ilgili yol haritamızı hep birlikte belirleyeceğiz.”

Bu haber 294 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bucalı hayırsever aileden belediyeye tarla bağışı
Bucalı hayırsever aileden belediyeye tarla bağışı
Alaçatı’da çevre temizliği sürüyor
Alaçatı’da çevre temizliği sürüyor

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()