CHP Urla Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan’dan İhale Tepkisi

Urla Belediyesi bünyesinde yer alan Yelken Kulübü arazisini yerel seçimlere kısa bir süre kala ihaleye çıkaracağını duyurdu.

22 Şubat 2024 - 18:15

9 adet taşınmazın arasında tesisin saklanarak kiraya çıkartılmasına CHP Urla Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan tepki gösterdi. Bu tesisin alel acele hem de başka taşınmazlar arasında saklanarak ihaleye çıkartılmasının bir aldatmaca olduğunu söyleyen Balkan "Bu girişim belediye için elzem bir girişim olmadığı gibi iyi niyetle yapıldığı konusunda da ciddi şüphelerimiz oluştu. Torba yasa çıkarır gibi tesisi başka taşınmazların arasında dikkat çekmeyecek şekilde ihaleye çıkartılması Urla Halkı'na yapılan saygısızlıktır. ‘Park Urla’ olarak tabir edilen 33 dönüm alanı kiralamayı halkın tepkisiyle başaramayan belediye yönetimi, taşınmazı saklayarak kiraya vermek istiyor. Buna asla izin vermeyeceğiz. Bu taşınmazların nasıl değerlendirileceğine yeni gelen belediye yönetimi karar verecektir. Giderayak yapılacak kiralamalar bizim için bir değer ifade etmeyecektir" dedi.


Balkan, bu ihalelerin başarılı olması ve CHP'nin seçimi kazanması halinde, kiralamaların iptal edilebileceğine dikkat çekerek, "En azından yeni gelecek yönetime, kayyım yönetiminin saygı göstermesini beklerdik" diyerek tepkisini dile getirdi.

 

Urla Belediyesi'nin kiralanmak üzere ihale açtığı taşınmazların listesi şöyle:

 1. Yazıhane ve peron yeri - 6 m²
 2. Yazıhane ve peron yeri - 3 m²
 3. Zeytinağaçlı tarla - 942,83 m²
 4. Park alanı - 6,00 m² büfe, 11,00 m² sundurmalı açık alan, 25,00 m² kamelya, 70,00 m² açık alan toplam  112,00 m² alan 
 5. Eski taş ev - 175,13 m² bina ve 160,58 m² parke döşeli alan olmak üzere toplam 355,71 m²
 6. Ekmek fırını - 4053,78 m² yüzölçümlü taşınmazda bulunan 94,48 m² alan
 7. Zeytin ağaçlı tarla - 319,72  m²
 8. Yelken Eğitim Merkezi Ve Spor Kulübü - 3.538,424 m²
 9. Dükkan - 72,86 m²
 10. Kargır Kahve ve Arsası - 359,90 m²

 

Bu haber 215 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Önal sözünü tuttu, Bilgi teyzeyle buluştu
Başkan Önal sözünü tuttu, Bilgi teyzeyle buluştu
Tarım fuarı üreticinin ayağına gidiyor
Tarım fuarı üreticinin ayağına gidiyor

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()