Bornova Belediyesi’nden çiftçiye gübre desteği

Bornova Belediyesi, hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı Eğridere Mahallesi’nde çiftçilerin talepleri doğrultusunda gübre desteği sağladı. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmada, bayram öncesinde yapılan temizlikte elde edilen doğal hayvan gübreleri, tarlalara ve bahçelere dağıtıldı.

23 Haziran 2024 - 12:33

Eğridere Muhtarı Turgut Karabaş ve gübre desteği alan yerel üreticiler; Kadriye Özbek ve Ahmet Karabaş, Bornova Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Ömer Eşki’ye teşekkürlerini iletti. Muhtar Karabaş, bu tür desteklerin yerel üreticiler için büyük önem taşıdığını ve üretim maliyetlerini düşürerek verimliliği artırdığını belirtti.

Yerel kalkınmaya destek

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bornova'nın 12 eski köy yerleşimine sahip bir ilçe olduğunu hatırlatarak, yerel üreticilere yönelik desteklerin süreceğini vurguladı. Başkan Eşki, “Tohumdan fidana, gübreden ilaçlamaya kadar pek çok alanda yerel üreticilere destek vermeye devam edeceğiz. Amacımız, yerelde kalkınmayı teşvik etmek, üreticilerimizin daha verimli ve sürdürülebilir tarım yapmasına katkı koymak” dedi.

Bu haber 118 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Filiz Başkan Sahada, Eşref Arna’da çalışmalar başladı
Filiz Başkan Sahada, Eşref Arna’da çalışmalar başladı
Başkan Helil Kınay'dan iddialara sert yanıt!
Başkan Helil Kınay'dan iddialara sert yanıt!

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()