Ayşe Ateş: Tüm MHP cinayeti biliyordu, kapalı kapılar ardında Ayşe Ateş cinayeti tasarlanıyor

Öldürülen eski Ülkü Ocakları başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, ‘tüm MHP’nin cinayetten haberdar olduğunu, kendisinin şu an tehdit edildiğini ve kendisinin cinayetinin tasarlandığını’ belirtti.

19 Mayıs 2024 - 08:52

Gazeteci Fatih Altaylı’ya konuşan Ateş şunları söyledi:

*Olaydan önce Sinan bir girişimde bulundu, Devlet Bahçeli’yi aradı. Bahçeli’nin özel kalemi Murat Çeliker, “Git seni abin (İsmet Büyükataman) kurtarsın” diye suratına kapattı. Cinayet süreci hazırlanırken hiçbir ses çıkarmadı, her şeyi biliyordu. Hepsi biliyordu, Tüm MHP de biliyordu. Ama Devlet Bahçeli’ye aktarılan bence farklıydı. Devlet Bahçeli kimseyi öldürtmez. Cinayet emrinin hiçbir şekilde Bahçeli’nin verdiğini, bunu kimse beni ikna edemez.

*(Size yönelik bir tehdit var mı sorusuna) Evet bana yönelik tehditler var. Profilimin altına bakın. Hedef gösteriyorlar. Kapalı kapılar ardında Ayşe Ateş cinayeti tasarlanıyor. Ben koruma başvurusunda bulundum. Buradan ilan ediyorum. Ayşe Ateş’i de öldürecekler haberiniz olsun. Yani bu paylaşımları (hedef gösterildiği paylaşımlar) gören savcı bunların niye yapıldığını anlar herhalde.

Ne olmuştu?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, cinayete ilişkin soruşturmayı iki yıl dört ay sonra 29 Nisan’da tamamlamıştı.

22 kişiye ‘tasarlayarak öldürme’ suçu yöneltilen iddianamede cinayet sebebi de dahil olmak üzere birçok kritik bilgi yer almamıştı.

Soruşturmanın en önemli delillerinden, telefon mesajlarıyla cinayet organizasyonuna işaret eden bilirkişi raporundan neredeyse hiç bahsedilmediği gibi Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in de ifadelerine yer verilmemişti.

Bu haber 269 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Tugay: İnciraltı’nı yerleşim kalitesini koruyarak planlayabileceğimize inanıyorum
Başkan Tugay: İnciraltı’nı yerleşim kalitesini koruyarak...
Bucalı hayırsever aileden belediyeye tarla bağışı
Bucalı hayırsever aileden belediyeye tarla bağışı

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()