KHK ile İhraç Edilen Cenk Yiğiter’e ’Erdoğan’a Hakaret’...

KHK ile İhraç Edilen Cenk Yiğiter’e 'Erdoğan’a Hakaret' Soruşturması

Akademisyen Dr. Cenk Yiğiter hakkında ‘cumhurbaşkanına hakaret’ ettiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

12 Eylül 2017 - 18:22

Yaptığı Facebook paylaşımında “Eskiden reis denilince aklıma Temel Reis gelirdi, artık yav...n biri geliyor” diye yazan Yiğiter hakkında Ankara Başsavcılığı ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla soruşturma başlattı.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ’ın haberine göre, hakkında zorla getirme kararı çıkartılan Yiğiter, “Görüldüğü üzere bu cümlede ne cumhurbaşkanı var ne de başka bir devlet ‘büyüğü’. ‘Reis’e hakaret suçu diye de bir suç yok sanıyorum, malum ülkemiz reislerden geçilmiyor” dedi.

Akademisyen Cenk Yiğiter Ankara Üniversitesi Genel Kamu Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesiyken, 686 sayılı KHK’yla ihraç edilmişti.

Yiğiter bu yılki Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) girmiş ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi (İLEF) Radyo Televizyon ve Sinema bölümünü kazanmıştı. Ancak Ankara Üniversitesi 8 Ağustos 2017 tarihinde çıkardığı yönetmeliğin kayıtla ilgili bölümüne ‘kamu görevinden çıkarılmamış olması gerekir’ maddesini ekleyerek, Yiğiter’in kayıt yaptırmasını engellemişti.

Ankara Üniversitesi rektörü Erkan İbiş'in, Yiğiter'e açtığı bir hakaret davası da bulunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()