İzmirli Genç Yönetmenden Şahane Bir Komedi

İlk uzun metraj sinema filmi "Adım Adım- Işığa giden Yol" filmi ile 5 engelli gencin başarı öyküsünü beyaz perdeye taşıyan Yönetmen Sinan Uzun bu sefer sinema severleri kahkalara boğacak.

Çekimleri Dikili, Çandarlı ve İzmir'de tamamlanan "Azraille Dans"' filminde usta sanatçı Sinan Bengier, Yüksel Ünal, Süreyya Kilimci, Tuğba Özay ve Gazi Şeker kamera karşısına geçtiler. 

Filmin hikayesi kısaca şöyle: Niyazi hayatını hırsızlık yaparak sürdürmektedir. Kardeşi Hasan ve annesi Gülizar ile birlikte küçük bir Ege kasabasında yaşayan Niyazi bir yandan da klasik araba ile sünnet düğünlerinde çocuk gezdirmektedir. Kardeşi ise zamanını kumar oynayarak ve sevgilisi Gözde’ yi mutlu etmeye çalışarak geçirir. Bir gece beklenmedik bir anda Azrail’ in gelişi Niyazi’nin hayatını tamamen değiştirir. Canını almaya gelen Azrail’ i ikna ederek onunla tavla oynayan Niyazi, oyunu kazanarak ölümünü bir hafta uzatmayı başarır. Niyazi ölmeden önce hayata bir iz bırakmak için kolları sıvar. Bu sırada Azrail ile Gülizar arasında beklenmedik bir aşk doğar.

25 Mayıs'ta vizyona girecek olan bu iddialı komedi filmi müzikleri ile de izleyicilerinin gönüllerini fethetmeye hazırlanıyor.

 

 


Bu video 2266 defa izlenmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..