Tunç Soyer hangi başkan ve meclis üyelerine mesaj verdi?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri'ne uyarı mektubu göndererek görev ve sorumlulukları konusunda uyardı.

06 Aralık 2020 - 20:19

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 3 Aralık 2020 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde görev yapan üyelere bilgilendirme adı altında bir yazı gönderdi.

Gerçek Haberci'den Begüm Burça Günay'ın haberine göre,Tek sayfalık açıklamada meclis üyelerine 5393 sayılı Balediye Kanunun Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerinin Yükümlülükleri aşlıklı 28. Maddesinde yer alan “belediye ve bağlı kuruluşlarına karşı doğrudan doğruya veya dolaylı olarak taahhüde giremez, komisyonculuk ve temsilcilik yapamaz” kısmı hatırlatarak uyarıda bulundu 
Belediye Kanunu'nun 28 Madde ne diyor?
Başkan ve meclis üyelerinin yükümlülükleri başlıklı 28'inci madde; “Belediye başkanı görevi süresince ve görevinin sona ermesinden itibaren iki yıl süreyle, meclis üyeleri ise görevleri süresince ve görevlerinin sona ermesinden itibaren bir yıl süreyle, belediye ve bağlı kuruluşlarına karşı doğrudan doğruya veya dolaylı olarak taahhüde giremez, komisyonculuk ve temsilcilik yapamaz” diyor.
İşte o uyarı mektubu;

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’li Beko Bakan Koca'ya sordu
CHP’li Beko Bakan Koca'ya sordu
Başkan Utku Gümrükçü: “Elfida hepimizde izler bıraktı”
Başkan Utku Gümrükçü: “Elfida hepimizde izler bıraktı”

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()