Tahıl Koridorunda süre anlaşmazlığı: Ukrayna '120 gün' dedi, Rusya '60 gün' olarak düzeltti

Ukrayna'nın tahıl koridorunda anlaşmanın 120 gün uzatıldığı yönündeki açıklamasına karşın Rusya, anlaşmanın sadece 60 gün uzatıldığını duyurdu.

18 Mart 2023 - 22:32

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya ve Ukrayna arasında imzalanan Karadeniz tahıl koridoru ile ilgili 19 Mart'ta bitecek anlaşmanın süresinin uzatıldığını açıkladı.

Arabulucu konumdaki Erdoğan ve BM Genel Sekreteri Sözcüsü Stephane Dujarric anlaşmanın kaç gün uzadığına ilişkin detay paylaşmazken, taraflardan gelen açıklamalar birbiriyle çelişti.

Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov, anlaşması süresinin 120 gün daha uzatılmasına karar verildiğini duyurdu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova ise Moskova'nın tahıl anlaşmasını yalnızca 60 gün uzatmayı kabul ettiğini söyledi.

Süre konusundaki tutumlarını birçok defa dile getirdiklerini kaydeden Zaharova, "Biz, hem Rusya Dışişleri Bakanlığı hem de Rusya'nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcileri olarak defalarca, Rus tarafının anlaşmanın tüm taraflarına anlaşmayı 60 gün uzattığını ifade ettik. Bu durum tüm taraflara sözlü ve yazılı olarak bildirildi" dedi.

Bu haber 79 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaduman,
Karaduman, "Daha da yaşanılabilir bir kent için çalışacağım"
Diyanet'e genel müdür yapılan Sedide Akbulut'un sicili kabarık çıktı
Diyanet'e genel müdür yapılan Sedide Akbulut'un sicili kabarık...

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()