Soyer'den tarımsal kalkınma için ilk adım

Menemen’de üreticinin kalkınması için kurulan ‘Tarımsal Araştırma Merkezi’ni inceleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bu merkezde gerekli envanter çalışmaları yapılarak, alternatif ürünlerin de çiftçiye sunulmasıyla beraber ciddi bir kalkınma başlayacak” dedi.

27 Mayıs 2019 - 12:36

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un, Menemen’de 160 dönümlük alana kurduğu Tarımsal Araştırma Merkezi’ni ziyaret etti. Seferihisar Belediye Başkanlığı döneminde yerel kalkınma ve tarımsal üretime verdiği değeri hatırlatarak söze başlayan Soyer “Tarım, kalkınmamızın önündeki en büyük değer. Menemen’in verimli topraklarında böyle güzel çalışmalar yapılması bizleri son derece mutlu ediyor” dedi.

Tarımın, kalkınmanın önündeki en büyük değer olduğunu ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Menemen’in verimli topraklarında böyle güzel çalışmalar yapılması bizleri son derece mutlu ediyor. Başkanımız Serdar Aksoy’un öncülüğüyle Menemen’de Belediye bünyesinde ilk kez kurulmuş olan Ar-Ge merkezi çiftçi, üretici ve Menemen halkı için büyük bir şans. Bu merkezde gerekli envanter çalışmaları yapılarak, alternatif ürünlerin de çiftçiye sunulması ile beraber ciddi bir kalkınma başlayacak. Başta Başkanımızı ve ardından emeği geçen tüm dostlarımızı bu güzel çalışmayı yarattıkları için kutluyorum” ifadelerini kullandı. 

Menemen için "üreten" dönem

Tarımsal Araştırma Merkezinin çiftçiyi ayağa kaldıracağına ve doğru yönlendirerek üretimi güçlendireceğine vurgu yapan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “İlk etapta belediyemiz bünyesindeki bu 160 dönümlük arsada çalışmamıza başladık. Burada Ziraat yüksek mühendisleri, Ar-Ge ekipleri ve çiftçi ile beraber Menemen’de üretim odaklı çalışmalarımıza başlayacağız. Amaç çiftçiyi ayağa kaldırmak ve toprağa küsmesini engellemek. Tarım kooperatifleri kuracağımızı ve üreticinin kalkınmasının önünü açacağımızı söylemiştik. Bu merkez bir başlangıç olarak görülebilir. Merkezimiz farklı alanlarda büyümeye ve gelişmeye de devam edecek. Menemen’de çiftçilerin üretim envanterleri kapsamında başlatacağımız araştırmalar sonucunda üreticiye alternatifler sunmak da hedeflerimiz arasında. Menemen için üreten ve gelişen dönem başlıyor” dedi.

Öğrenciler için ücretsiz kuru üzüm

Menemen Belediyesi Meclis Üyesi Ziraat Yüksek Mühendisi Koray Atasoy, Araştırma Merkezi hakkında detaylı bilgi verdi. 160 dekarlık alanın 67 dekarlık kısmında kurutmalık çekirdeksiz üzüm yetiştirildiğini ifade eden Atasoy, “Yetiştirilen bu üzümler, önümüzdeki sene hasat edilmesiyle beraber Menemen’deki okullarda öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıtılacak. Merkezimizin daha farklı alanlarda da gün geçtikçe büyümesiyle beraber bu gibi projelerimiz daha da genişletilecek" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’li Beko Bakan Koca'ya sordu
CHP’li Beko Bakan Koca'ya sordu
Başkan Utku Gümrükçü: “Elfida hepimizde izler bıraktı”
Başkan Utku Gümrükçü: “Elfida hepimizde izler bıraktı”

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()