Sokak Hayvanları İçin ‘O Beni Sevmedi’ Şarkısı

İzmirli müzik grubu Vatka sokakta yaşam mücadelesi veren hayvanlarının sesini duyurabilmek için ‘o beni sevmedi’ isimli bir şarkı yazdı. Sahiplenilen ve daha sonra sokağa atılan bir kedinin duygularını anlatan şarkının yazarı Sinan Göksan, ‘’sokaktan sahiplendiğim 25 tane kedim var, bir çoğu terkedilmiş ve bakıma muhtaçtı. Onları gözlemlerken içimden gelenleri yazdım, umarım insanların bir nebze olsun sokağa attıkları hayvanların ne hissettiğini anlamalarına yardımcı olabilirim’’ dedi.

26 Eylül 2019 - 14:23

İzmirli 3 müzisyenin bir araya gelerek kurduğu Vatka Müzik Grubu sahiplenildikten sonra sokağa atılan, alışık olmadığı bir alanda yaşam mücadelesi veren hayvanlar için ‘O Beni Sevmedi’ isimli şarkı yazdı. Evden atılarak sokakta yaşamak zorunda kalan kedinin ağzından anlatılan şarkı kısa sürede tüm Türkiye’de hit haline geldi. Şarkının yazarı 29 yaşındaki Sinan Göksan, ‘’Şu an 25 tane kedi besliyorum. Daha yeni bir bebeğimiz oldu. Sokakta dolaşırken, çalışırken muhakkak herkes denk geliyordur, gözleri görmeyen, yaralı, çok zayıflamış, sakat kalmış kedilere… İşte bunların büyük çoğunluğu bebekken sahiplenilen, hatta annesinin yanından çalınarak sahiplenilen ve büyüdükten ya da sahiplenen kişinin hevesi geçtikten sonra sokağa atılan hayvanlar. Sokakta nasıl yaşanacağını bilmiyorlar, arabalardan kaçmayı bilmiyorlar, yemek bulamıyorlar ve sokakta acı çekerek ölüyorlar. Grup arkadaşlarım Yetkin Güntürk ve Hüseyin Balcı ile evimdeki kedilere bakarken ve yaşadıklarını konuşurken aklımıza onların sesini duyurmak geldi. Sokağa atılan bir kedinin dönerek, daireler çizerek sahibine ve evine dönme çabasını, yaşadığı zorlukları, verdiği mücadeleyi, acısını kendi ağzından anlatmak istedik. Umarım bu şarkı ile sokaktaki hayvanların sesini duyurabilmeyi, onların neler hissettiğini bir nebze olsun insanlara aktarabilmeyi başarmışızdır’’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanlığı'ndan KKTC'de Kur'an kurslarının kapatılmasına ağır tepki: Yargı darbesi, tehdit, dogmatik akıl ürünü, asla kabul edilemez!
Cumhurbaşkanlığı'ndan KKTC'de Kur'an kurslarının...
Çocuklar engelsiz park tasarladılar
Çocuklar engelsiz park tasarladılar

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()