Sofralar ayrı, gönüller bir

Koronavirüs salgını toplu katılımla gerçekleşen iftar buluşmalarına izin vermese de, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ Ramazan’ın ilk günü akşamında vatandaşlarla birlikte oldu, sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen büyüklerimize moral verdi.

25 Nisan 2020 - 12:39

Başkan İduğ, Ramazan’ın ilk iftarında Pınarbaşı Gürpınar Mahallesi’nde oturan Balı Ailesi’nin iftar sofrasına konuk oldu. Abdülkerim Balı(75) ve Nermin Balı(65) Çifti ile iki oğlu ve kızları ile sosyal mesafenin korunduğu sofrada orucunu açtı. Başkan İduğ, iftar sonrası ise yine aynı mahallede ikamet eden Çiçekçi Ailesi’ne geçti. Sami Çiçekçi(68) ve Eşi Gülşen Çiçekçi’nin(65), üç katlı binada 2 oğlu, 1 kızı ve 6 toruna ile birlikte yaşadığı aile apartmanının bahçesinde çay içti, sohbet etti.

Ramazan’ın kardeşliğin, paylaşmanın, birlikteliğin ayı olduğunu söyleyen Başkan Mustafa İduğ, kendisini misafir eden Balı ve Çiçekçi Ailelerine teşekkür etti. Bornova Belediyesi olarak kurdukları dostluk sofralarına zorunlu olarak bu yıl ara verdiklerini söyleyen Başkan İduğ, “Gönül isterdi ki tüm hemşehrilerimiz ile birlikte olalım ama bu mümkün değil. Hepimizin sağlığı için evimizde kalmak durumundayız. Ben en azından Ramazan boyunca değerli büyüklerimizle birlikte olmaya çalışacağım. Aramıza sosyal mesafeler girse de aynı sofrada bulunmak, aynı yemeği yemek kadar güzeli yok” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Anestezi teknikerleri resmi görev tanımı ve kadro istiyor!
Anestezi teknikerleri resmi görev tanımı ve kadro istiyor!
Konak’ta imzalar çevre için atıldı
Konak’ta imzalar çevre için atıldı

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()