Sındır'dan AKP'ye Ültimatom Gibi Bayram Mesajı

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Sındır, “29 Ekim tarihin yeniden kaleme alındığı gündür. AKP iktidarının Cumhuriyet resepsiyonunun İstanbul’ a taşıması art niyetli. Kutlamaların merkezi Ankara’dır ve bu 1923’ten beri de böyledir. Milli değerlerimizle ve devlet teamüllerimizle oynamaktan vazgeçin” dedi.

28 Ekim 2018 - 14:06

“29 EKİM TARİHİN YENİDEN KALEME ALINDIĞI GÜNDÜR”

Her yıl olduğu gibi bu yılda Cumhuriyet Bayramını onurla, gururla ve coşkuyla kutlayacaklarını dile getiren Sındır, “29 Ekim tarihin yeniden kaleme alındığı gündür. Feodal devletten ulus devlete, teokratik devletten laik ve bağımsız bir Cumhuriyete geçişin günüdür. Parçalanmış ve dört bir yanı işgal edilmiş bir imparatorluk yıkıntılarından, devrimci bir ruhla bağımsız yurdumuzun kurulduğu ve egemenliğin saraydan alınıp millete verildiği gündür. 29 Ekim eşit yurttaşların onurlu birliği olan Cumhuriyet rejimin temellerinin atıldığı gündür. Akan kanların, verilen canların mirası olan 95 yıldır dimdik ayakta duran Cumhuriyet rejimimizi tek sesliliğe, tek adam diktatörlüğüne kurban ettirmeyeceğiz” dedi.

 

“MİLLİ BAYRAMLARIMIZA ŞAŞI BAKTILAR”

29 Ekim’in uluslaşma sürecini, bağımsız cumhuriyeti sahiplenme, savunma ve koruma günü olduğunu söyleyerek sözlerine devam eden Sındır, “AKP iktidara geldiği günden bu tarafa milli bayramlarımıza şaşı baktı. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk heykellerine yapılan saldırılara sessiz kaldı. Milli mücadele kahramanlarımıza asılsız yalanlarla saldırdı. Milli bayramlarımızı unutturmak ve itibarsızlaştırmak istedi. Bugün de Cumhuriyetimizin 95. yılında 3. Havalimanı açılışı bahanesiyle geleneklerimizle oynuyorlar; Cumhuriyet Resepsiyonunu Milli Mücadelenin Başkenti Ankara’dan İstanbul’a taşıyorlar. Bu kabul edilemez. Cumhuriyet kutlamalarının İstanbul’a taşıması art niyetlidir” dedi.

 

“ZAFER YİNE MİLLET EGEMENLİĞİNE İNANANLARIN OLACAK”

Sındır sözlerini şöyle sonlandırdı: “Özgürlük ve bağımsızlık karakterlerinden hiçbir zaman ödün vermeyen; fikri, vicdanı ve irfanı hür yurttaşlarımızın ellerinde yükselen Cumhuriyetimiz sonsuza kadar yaşayacak. Çünkü Cumhuriyetimiz varlıkla, yokluk arasında gidip gelen bir milletin sarsılmaz azmiyle kuruldu. Hukukun üstünlüğü yerine, üstünlerin hukukunu kurmaya çalışanlara karşı zafer yine adalete, demokrasiye, eşitliğe, millet egemenliğine inananların olacak. Artık milli değerlerimizle ve devlet teammüllerimizle oynamaktan vazgeçin”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan İduğ, Makamı Çocuklara Teslim Etti
Başkan İduğ, Makamı Çocuklara Teslim Etti
Bornova’da 23 Nisan Heyecanı
Bornova’da 23 Nisan Heyecanı

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()