Serter: Türkiye Ekonomide ve İşsizlikte S.O.S Veriyor, Hükümet Sadece Seyrediyor!

İzmir Milletvekili Bedri Serter, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleriyle tutulan İstanbul sayım nöbetinden, Kartal'dan seslendi: "Türkiye, kırmızı alarm veriyor. Saray'ın derdi hala İstanbul!"

16 Nisan 2019 - 09:47

Serter: "Bu Hükümet her şeyi yok etti en önemlisi insanlar umudunu, demokrasiye olan inancını, hürriyetlerini yitirdiler"

İzmir Milletvekili Bedri Serter: “Bizim en önemli görevimiz yangını söndürüp umutları yeşertmek"

İzmir Milletvekili Bedri Serter, Türkiye’nin en büyük sosyo-ekonomik krizlerden biriyle karşı karşıya olduğunun altını çizdi. Serter, " Türkiye'de genç işsizlik bugün itibariyle yüzde 27. Devlet 4 milyon işsiz var diyor,  oysa ki partimizin açıkladığı rakam 8 milyon 344.  İnanılır gibi değil desek de esas inanılamayan 17 yıllık iktidarın ülkeyi getirdiği hal! Bu ülkenin her 5 gencinden 1'i okumuyor ve çalışmıyor. Eğitim ve istihdam politikalarını her geçen gün yok eden, üretim yerine tüketime dayalı toplum yaratan, 20,5 milyon kadını işgücüne dahil edemeyen ve halktan kopan Saray anlayışı, bu gidişata dur demeli ve korkulan olmamalı, IMF kapısına dayanılmamalıdır" dedi.

Serter, 17 yıllık AKP hükümetleri her şeyi yok etti, en önemlisi insanların umudunu" dedi ve "Bu ülkenin umudunu, gücünü yeniden her şeye rağmen ayağa kaldıran bir gücün olabileceğini bu yerel seçimler göstermiştir. Yerelin iktidarının genele en kısa zamanda yaymak için çok çalışacağız" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarihi rota için ortak akıl çalıştayı
Tarihi rota için ortak akıl çalıştayı
İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda ilk defa kaplan doğdu
İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda ilk defa kaplan doğdu

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()