Serter’den şehir efsanesine dönen Şehir Hastanesi tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi 27. Dönem İzmir Milletvekili Bedri Serter, şehir efsanesi haline gelen İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nin açılışının sekizinci kez ertelenmesi üzerine sert tepki gösterdi. Serter, “Yıllardır hem İzmir halkını hem de görünüyor ki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kandırıyorsunuz. Bu kepazelik artık bir son bulsun. 5 yıldır bu konuyu takip ediyorum. Hiç bir şey değişmedi. Yeter artık” dedi.

28 Eylül 2023 - 12:14

Açılışı yılan hikayesine dönen Bayraklı Şehir Hastanesi’nin TEKNOFEST ziyareti için İzmir’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağı duyurulan açılışının bir kez daha ertelendiğini dile getiren Serter, yer seçiminden, ihalesine kadar başından beri yanlış olan, yolu izi olmayan, fay hattında yer aldığı belirtilen bu hastane kabusunun artık sona ermesini beklediklerini söyledi.

“5 yıldır soruyoruz, İzmirlilerle alay ediyorlar”

 

Son 5 yıl boyunca sürekli Şehir Hastanesi’ndeki garabeti gündeme getirdiğini, hastane inşaatına gidip yerinde incelemeler yaptığını ve sürekli Sağlık Bakanlığı’na soru önergeleri verdiğini ancak bugüne kadar hiçbir şeyin değişmediği belirten Serter,

“5 yıldır her fırsatta konuyu gündeme taşıdım. Şehir hastanesi “şehir efsanesi” oldu dedim. Fay hatlarına yakınlığı nedeniyle depreme dayanıklı mı değil mi diye sorduk, yanıt alamadık. Ulaşım problemini gündeme taşıdık, hiçbir gelişme olmadı. Ne kadara mal olduğunu sorduk, sanki duvara konuştuk. Son olarak yeni yapılan hastanenin kolonlarına güçlendirme yapıldığını öğrendik. Bu konuda da kamuoyuna hiçbir bilgi verilmedi. Hastane yapılırken de hiçbir fizibilite yapılmadı. Mevcut hastaneler yeterli iken gereksiz bir yatırım gerçekleştirildi. İzmir’in böyle kocaman bir hastaneye ihtiyacı yok. Jeoloji Mühendislerinden alınan bilgiye göre de hastanenin altın 2 fay hattı geçmekte. Bu konuda da toplum bilgilendirilsin. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı ile yapılan bu hastane için İzmirlilerin aklı ile alay edilmesin. Bu işin sorumluları kim ise halka hesap versin” diye konuştu.

“Düşün halkın yakasından”

 

Cumhurbaşkanı tarafından sürekli açılacağı duyurularak, Cumhurbaşkanlığı makamının saygınlığının bile yerle bir edildiğini vurgulayan Serter, günde 20 bin kişinin gideceği, mevcut yolunun şimdiden sıkışık olduğu hastaneye paraşütle mi ineceğiz?  diye sordu.  Hastane için milyarlarca liranın da çarçur edildiğine dikkat çeken Serter şöyle konuştu: “Halktan ne kadar para harcadıklarını da gizliyorlar. Ancak o kadar büyük bir para harcandı ki, bu para ile bugün büyük sıkıntı çeken emekliler daha refah içinde yaşatılabilirdi. Okullarda çocuklarımızın yaşadıkları sıkıntıların çoğuna çare bulunurdu. Yurt sorunu yaşayan, parklarda kalmak zorunda kalan, yurt bulamayıp okula kaydını yaptıramayan üniversiteli gençlerin yurt sorunu çözülürdü.  Ancak AKP iktidarı tüm icraatlerini biirkaç müteahhidi zengin etmek için yapıyor ne yazık ki. Söylediğimiz her şeye kulaklarını tıkıyorlar. Yaptıkları otoyollar sellerin altında kalıyor. Yaptıkları binalar depremde yerle bir oluyor. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı ile yandaşları zengin etmekten bıkmadınız mı? artık yeter. Düşün halkın yakasından.”

Bu haber 112 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TİP’ten Kuşadası Belediyesi hakkında suç duyurusu
TİP’ten Kuşadası Belediyesi hakkında suç duyurusu
İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nden 100. Yıl Cumhuriyet kutlaması
İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nden 100. Yıl Cumhuriyet...

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()