Sarıbal: Tarımı bitirmeye yemin etmişler

CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, yabancı sigara üretiminde kullanılan yabancı tütün ithalatında alınan ton başına 150 dolar vergi ise sıfırlanmasına tepki gösterdi.

02 Ocak 2019 - 06:55

Resmi Gazete’de yayınlanan karar ile alkollü içkilerden alınan Özel Tüketim Vergisi tutarları yüzde 13.48 oranında arttırılırken yabancı sigara üretiminde kullanılan yabancı tütün ithalatında alınan ton başına 150 dolar verginin ise sıfırlanmasına karar verilmişti. Kendisi de çiftçi olan CHP Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal bu karara tepkisiz kalmadı. 

Sosyal medya hesabında konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Tarımı her geçen gün bitirmeye yemin etmişler!" ifadelerini kullanan Sarıbal "Yabancı sigara üretiminde kullanılan yabancı tütün ithalatında alınan ton başına 150 dolar vergi bugün itibariyle sıfırlanmıştır!" ifadeleriyle paylaşımını sonlandırdı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’Lİ BAKAN: HARMANDALI GGM GUANTANAMO ÜSSÜ MÜDÜR?
CHP’Lİ BAKAN: HARMANDALI GGM GUANTANAMO ÜSSÜ MÜDÜR?
CHP'li Beko; Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir! UNUTMA!
CHP'li Beko; Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir! UNUTMA!

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()