Sanat Buluşması

Katılımcılar, açık ve kapalı alanda dansçıları fotoğraflayıp, alan kullanımının önemini deneyimleyerek, öğrenme fırsatı buldu.

12 Aralık 2018 - 13:13

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Fotoğrafçılık Uygulamaları Dersi kapsamında “Dans Fotoğrafçılığı Atölyesi” düzenlendi. Atölye, İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema BölümüFotoğrafçılık ve Grafik Ana Bilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi AlahattinKanlıoğlu tarafından, Ege Üniversitesi Botanik Bahçesi ve Herbaryum Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Dans Fotoğrafçılığı Atölyesinde; ışık ve alan kullanımı, mekânsal portre ve dans fotoğrafçılığı hakkında bilgiler verildi. Teorik bilginin yanı sıra katılımcı öğrenciler Ege Üniversitesi Botanik Bahçesi ve Herbaryum Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde dansçıları fotoğraflama imkânı buldu. Fotoğrafçılık Uygulamaları Dersi kapsamında gerçekleştirilen atölyede Ege Üniversitesi Modern Dans Topluluğu (EGEMDDT) üyesi dansçılar katılımcılara modellik yaptı.

Dans fotoğraf sanatı için zengin bir malzeme

Dr. Öğr. Üyesi AlahattinKanlıoğlu, katılımcılara dans fotoğrafçılığının temel yaklaşımlarını anlattı. Dansın, fotoğraf sanatı için zengin bir malzeme olduğunu ifade eden Dr. Öğr. Üyesi AlahattinKanlıoğlu, mekânın ve geçici dokunun bu zengin malzemeyi güçlendirdiğinden bahsetti. Kanlıoğlu, yaratıcılığın önemine vurgu yaparak fotoğrafçının bakış açısı, ışık gibi faktörlerin çok önemli olduğunu söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()