Saldırının hedefinde madenciler ve aileleri var

Ermenek Güneyyurt Meydanı' nda basın açıklaması yapan maden işçilerinin Ankara' ya yürüyüşü engelleyen kolluk güçleri İşçilere ve ailelerine cop ve gazla saldırarak çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

25 Kasım 2020 - 18:53

Karaman Ermenek’te bir yılı aşkın süredir maaş ve tazminatlarını alamayan maden işçileri Ankara’ya yürümek istedi. Jandarma madencilerin önünü kesti.

SoL' da yer alan habere göre, Cenne ve Seba Maden Ocağı işçileri, eylemlerinin 87. gününde Ermenek Güneyyurt Meydanı’nda basın açıklaması yaptıktan sonra Ankara’ya yürümek istedi. Jandarma madencilerin etrafına barikat kurdu.

Bağımsız Maden İş Sendikası Genel Başkanları Tahir Çetin’in eylemde fenalaştığını ve hastaneye götürüldüğünü duyurdu.

Bağımsız Maden İş Sendikası’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Genel Başkanımız Tahir Çetin Fenalaştı. Ambulans olmadığı için işçi arkadaşımızın aracı ile Ermenek Devlet hastaneye götürüldü.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çiğli Belediyesi’nden Çocuk Hakları Mücadelesine Uluslararası Destek
Çiğli Belediyesi’nden Çocuk Hakları Mücadelesine Uluslararası...
CHP'li Beko, atanamayan odyometristlerin sorunlarını Meclis'e taşıdı
CHP'li Beko, atanamayan odyometristlerin sorunlarını Meclis'e...

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()