Sadece Tuncay Özkan "Önseçim" Dedi

Sadece Tuncay Özkan "Önseçim" Dedi

CHP’nin İstanbul vekillerinden Eren Erdem ve Barış Yarkadaş, siyasi partiler Yasası'na göre yüzde 5’lik merkez yoklaması dışında bütün milletvekili adaylarının ön seçimle belirlenmesi için verilen önergeye, MYK üyelerinden sadece İzmir Milletvekili Özkan’ın açık destek verdiğini duyurdu.

12 Mart 2018 - 19:13

Geçtiğimiz günlerde CHP’de Tüzük Kurultayı gerçekleşti. Parti tüzüğünde ‘kota’, ‘kontenjan’, ‘kurultay yönetmeliği’ gibi teknik düzenlemelere gidilen kurultayda en büyük tartışma 52.maddede yaşandı. Kurultayda gerilime neden olan 52'nci maddede, 5 kontenjan harici her yerden ön seçim önerisi, 508 oyda kalarak nitelikli çoğunluk olan 635 rakamına ulaşılamadığı için kabul edilmedi.  

Öte yandan önergeyle ilgili oylama sırasında MYK üyelerinden sadece İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın oy verdiğini İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Eren Erdem attıkları tweet atarak duyurdular.  

 

Twettler şu şekilde:

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çağdaş Gençlik İyilik Atölyesi'ndeydi
Çağdaş Gençlik İyilik Atölyesi'ndeydi
İzmir’de süt devrimi
İzmir’de süt devrimi

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()